Poznawaj bieżące przepisy, by wiedzieć, jak postępować w określonych przypadkach tyczących własnej firmy

Właściciele firm, którzy chcą odnieść sukces na arenie biznesu, a przy tym postępować zgodnie z obowiązującymi zasadami, powinni cały czas podnosić swoją wiedzę i trzymać rękę na pulsie w zakresie przemieniających się ustaw oraz ustaleń. Trzeba obserwować zmiany zachodzące w ustawach, bowiem przynosi to mnóstwo korzyści, a w niektórych sytuacjach pomaga także uniknąć kłopotów.

fakturowanie

Źródło: pixabay

Czy jesteś pewien, kto może zajmować się sprawami księgowymi?Bardzo istotne jest to, żeby księgi firmy złożyć w ręce rzetelnego oraz doświadczonego działu księgowego. Trzeba mimo wszystko powiedzieć, że podobne usługi okazują się dość kosztowne i czasem właściciel firmy decyduje się zająć podobnymi pracami osobiście. Uwolnienie zawodu księgowego, które miało miejsce w 2014 roku znacząco zmieniło przepisy tyczące rzeczonej posady (deregulacja zawodu księgowego). Dzisiaj działalnością księgową mają możliwość zajmować się osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Nie muszą one posługiwać się już certyfikatem wydawanym przez Ministerstwo Finansów.

Znaczące zmiany w rozliczeniu usług elektronicznych, telekomunikacyjnych oraz nadawczych Właściciele firm związani z działalnością opierającą się na pełnieniu usług elektronicznych, telekomunikacyjnych i nadawczych dla kontrahentów z Unii Europejskiej mają możliwość decydować się na tak zwane fakturowanie – poszerzone informacje pod linkiem – MOSS. Vat Mini One Stop Shop – mianowany także procedurą jednego okienka, – okazuje się znaczącą zmianą tyczącą się rozliczania udostępnianych usług (więcej: To duże ułatwienie dla właścicieli firm, którzy świadczą swoje usługi w obrębie różnych krajów Unii Europejskiej. W myśl procedury szczególnej MOSS przedsiębiorca nalicza podatek wedle stawki obowiązującej w kraju konsupodatek (czytaj też umowa o dzieło wzór)jednak podatek odprowadza do polskiego urzędu skarbowego.

sklep internetowy

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Sklepik sieciowy sposobem na sukces
Zainteresowanie, jakim szczyci się dzisiaj sprzedaż w internecie sprawia, że prowadzenie sklepu internetowego może okazać się sposobem na sukces – prowadzenie sklepu internetowego. Sklep internetowy ma szansę stanowić dodatkową odsłonę działalności, albo stać się osobną jednostką. Podobnie, jak bywa w przypadku działalności stacjonarnych, należy dokonać rejestracji w CEIDG lub KRS, jak również wybrać najlepszą formę opodatkowania. Warto wspomnieć, że sprzedaż pewnych artykułów obliguje do uzyskania pozwolenia, a też rejestracji na kasie fiskalnej.