Ważkie wiadomości dotyczące kwestii podatkowych

Koszty, które zostają zaniesione na ulepszanie środka trwałego nie są naliczane do kosztów pozyskania profitu, bowiem zwiększają one wartość początkową danego środka trwałego. Przepisy zawarte w przeróżnych artykułach przyznają, że środki trwałe są uważane za ulepszone wtenczas kiedy nie przewyższają na rok 3500 złotych. Obecnie ulepszenie środka trwałego to trwałe unowocześnienie środków trwałych, które mają oddziaływanie na powiększenie jego wartości technicznej. Na ulepszenie środka trwałego można zaliczyć na przykład kupowanie części składowej, która jest częścią doposażenia środka trwałego.

jak obliczyć podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup towarów budowlanych zwykle jest dosyć drogi, jednakże warto pamiętać, że dobierając towary budowlane, możemy korzystać ze zwrotu VAT – . Jeżeli posiadamy fakturę, na jakiej widnieje nasze nazwisko, wówczas zdołamy bez problemu skorzystać ze zwrotu podatku za większość artykułów budowlanych. Jeśli towary pozyskuje wykonawca i to on wykonuje usługi budowlane vat może bez problemu odliczyć od własnego podatku. Dzięki temu w jednoletnim rozliczeniu podatkowym zdołamy wyjść na zero, oraz nawet zdołamy uzyskać zwrot podatku. Tak więc odliczenie podatku VAT za różnorodne towary budowlane niewątpliwie okaże się dla nas niesłychanie opłacalne oraz korzystne – jakie są stawki zus. Wobec tego jeśli kupujemy towary budowlane, pamiętajmy o tej możliwości, tym bardziej, iż stawki VAT za materiały budowlane są teraz najwyższe i sięgają 23 procent.[przeglądy budowlane wrocław–entry–>

dokumenty

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Stawki zus od 2016 roku znowu mają pozostać powiększone, dotyczy to między innymi składek rentowych, emerytalnych, a także chorobowych oraz wypadkowych. Do tego zwiększą się także stawki na Fundusz Pracy. Pożądane byłoby zorientować się, jaka konkretnie ma być stawka za poszczególne składki, przyjmuje się, że łącznie wszystkie składki ZUS zostaną zwiększone o około 20 złotych. Jeśli chodzi o indywidualne składki, to przykładowo składka emerytalna w roku 2016 wyniesie 474,92 złote, a stawka chorobowa 59,61 złotych – .