Interesujące pomysły na wygospodarowanie bezpiecznej i praktycznej powierzchni magazynowej

Urządzając magazyn należy tak wykorzystać miejsce, które mamy do dyspozycji, aby umieścić w nim jak największą ilość przedmiotów. Trzeba naturalnie wykonać to w taki sposób, żeby dostęp do żadnego z nich nie był utrudniony. Jak to zrobić? Pomocne będą rozmaite rozwiązania technologiczne.

Regały magazynowe

Źródło: foter.com

Przede wszystkim magazyn powinien być pomieszczeniem bezpiecznym dla przebywających tam osób. Spadające palety, niestabilne regały czy działające tam maszyny stanowią dla nich bezpośrednie zagrożenie. Aby efektywnie zapobiec spadaniu towarów z półek, warto zainstalować z tyłu regałów specjalne ogrodzenia magazynowe- link. Stosując je, da się wydzielić bezpieczne strefy pracy, odgradzając nimi zagrażające życiu i zdrowiu pracowników maszyny działające w trybie zautomatyzowanym. Ten ciekawy produkt pomoże nam również w porządkowaniu przestrzeni, poprzez tworzenie ścian. W ten sposób w jednej hali mamy możliwość wygrodzenia magazynu – sprawdź ten artykuł -> wygrodzenia siatkowe – od części produkcyjnej i dzielić go na poszczególne sektory. Technika ta daje ogromną ilość możliwości. Ogrodzenia magazynowe Linde – (wózek widłowy spalinowy) wykorzystamy też do tworzenia półek siatkowych. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, zyskamy mnóstwo miejsca na składowanie zarówno towarów na paletach, jak i tych jeszcze nie spaletyzowanych. Regały jezdne są świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy wygospodarować więcej miejsca w ciasnym magazynie. Używając ich, możemy modyfikować przestrzeń w ten sposób, by dostęp do żadnego z artykułów, nawet pomimo niewielkich odstępów między regałami, nie był utrudniony. W celu poprawienia wygody i bezpieczeństwa ich użytkowania, można zaopatrzyć się w wygodne ograniczniki przesuwu. Choć wydaje się to niemożliwe, regały jezdne pomogą nam zmieścić nawet dwukrotnie więcej półek na tej samej przestrzeni.

Wydawać by się mogło, że rozsądne zorganizowanie magazyny to nic trudnego. Jest to bardzo mylne myślenie. Niedbała i nieprzemyślana organizacja magazynu może stać się przyczyną wielu poważnych tragedii. Należy mieć to na uwadze i stosować sprawdzone, praktyczne rozwiązania zapewniające duży komfort i bezpieczeństwo pracowników.