Z jakiej przyczyny powinno się zadbać o dobrą gaśnicę?

Życie bywa nieprzewidywalne. Liczba niebezpieczeństw, które cały czas czekają na człowieka jest faktycznie bardzo duża, dlatego należy postarać się przed nimi uchronić. Niestety, sporo osób bagatelizuje czyhające zagrożenia, co jest ogromnym błędem. Przykładem mogą być między innymi kierowcy, którzy nie troszczą się o to, żeby w ich autach zawsze znajdowała się stosownie wyposażona apteczka.

Czerwona gaśnica

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najistotniejszych elementów w każdym samochodzie jest gaśnica, Warszawa to miejsce, gdzie ją bez problemu kupimy. Podczas wypadku, kiedy istnieje możliwość wybuchu czy zapalenia się pojazdu, gaśnica może nie tylko uratować sam samochód, ale też osoby, jakie się w nim znajdują lub są w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Gaśnice samochodowe najczęściej są rzeczywiście małe, nie zabierają więc dużo miejsca, a ich ceny są raczej niskie.

Podobną gaśnicę warto mieć również w swoim domu, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu. Nigdy bowiem nie można przewidzieć, kiedy okaże się ona niezbędna.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygował Cię nasz temat, to wejdź w kolejną stroną. Tam czeka na Ciebie kompleksowa wiadomość (http://www.iltex.pl/produkty/produkty-zdrowotne/). Myślimy, że w ten sposób uda nam się odpowiedzieć na wszelkie Twoje zagwozdki.

Ponadto, można

Ludzie korzystający z gaśnicy

Autor: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

uprzednio przetrenować sposób jej użytkowania, co będzie gwarancją, że w sytuacji niebezpieczeństwa każda osoba będzie umiała się nią stosownie posłużyć. Gaśnice domowe są czasami większe, jednakże także bez trudności można je dostać. Taki asortyment zazwyczaj posiadają na przykład sklepy z wyposażeniem BHP. Oczywiście, priorytetem jest dokładne sprawdzanie czy posiadana gaśnica, zarówno samochodowa jak też domowa, jest sprawna. Czasami bowiem zdarza się, że jeśli posiada się ją już dość długi czas, sprzęt może w ważnym momencie zawieść (zobacz szczegóły).

Gaśnice nie są dużym wydatkiem, a niekiedy ratują ludzkie życie oraz zdrowie. Trzeba o tym pamiętać. Posiadacze samochodów są zobligowani do ich przewożenia w pojeździe, jednak dość często podchodzą do tego przepisu niefrasobliwie, co jest ogromną nieodpowiedzialnością. Przed zakupem warto zorientować się, jakie gaśnice są faktycznie najbardziej polecane. Dodatkowo, należy też szczegółowo przemyśleć miejsce, w jakim gaśnice się będzie przechowywało, przede wszystkim w domu. Każdy członek rodziny musi wiedzieć, gdzie gaśnica się znajduje, żeby móc jej użyć w razie takiej konieczności. Gaśnica to mały problem, ale potrafi uratować przed niebezpieczeństwem.

Źródło: Gemmar.com.pl