Firma windykacyjna

Windykacja to nic innego jak próba odzyskania swojej własności w sposób określony w przepisach prawa na drodze sądowej lub pozasądowej. W celach zaspokojenia swoich roszczeń bardzo często zleca się odzyskanie długów firmom specjalizującym się w tej działalności. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do efektywnego przeprowadzenia windykacji.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Windykację można prowadzić na kilka sposobów. Najchętniej wykorzystywanym jest oczywiście windykacja polubowna polegająca na pomocy w ustaleniu spłaty i obserwowaniu postępów dłużnika.

Poświęć chwilę i sprawdź tu (http://bramkor.pl/dla-przemyslu/hormann/bramy-sementowe) analogiczne informacje na ten temat – one na pewno Cię zaintrygują, zatem nie wahaj się za długo:)

W ramach tego sposobu stosuje się takie narzędzia jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Bardziej radykalną formą windykacji jest windykacja sądowa, komornicza oraz karna. Uzyskanie wyroku sądowego jest dodatkową motywacją dla dłużnika do szybszej spłaty zaległości. Windykacja komornicza zakłada współpracę z komornikiem w celu odzyskania długu.

Znajdujące się w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź tutaj, na której przeczytasz pokrewne zagadnienia.

Windykacja karna natomiast oznacza prowadzenie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Wiele firm nie chcących zajmować się problemem ze spłatą długów swoich dłużników decyduje się na sprzedaż wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest wygodną alternatywą i często zajmują się nim firmy windykacyjne. Umieszczenie danych dłużnika w bazie wierzytelności stanowi ponadto dodatkowy impuls do spłaty długów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*