Zadbaj o cztery kółka na wiosnę

Coraz częściej wyglądające zza chmur słońce, dodatnie temperatury za oknami – wiosna nadchodzi. Opony zimowe doskonale sprawują się zimą, jednak w cieplejszych miesiącach bardziej mogą przeszkadzać kierowcy niż zagwarantować mu pewność w prowadzeniu auta. Ponadto opony zimowe szybciej się niszczą gdyż większe są opory tłoczenia. Czas więc zacząć myśleć o ich zmianie.

auto przygotowane na zimę

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com

Zimowa pogoda towarzyszy nam w kraju do połowy kwietnia. W tym czasie średnie dobowe temperatury wynoszą siedem stopni Celsjusza. Jest to więc optymalny czas na zrezygnowanie z zimowych opon.

Sporo właścicieli samochodów wybiera samodzielną wymianę kół. Jest to możliwe, zakładając, iż na jednych felgach posiadamy opony zimowe, a na innych letnie. Zanim zaczniemy działać warto mimo wszystko wysłuchać wskazówek specjalistów lub odwiedzić fora z kategorii motoryzacja, na których czeka na nas wiele pomocnych informacji.

Spójrz na portal i prześledź wpis (http://www.ehrle.pl/pl/firma/aktualnosci/targi-autocomplex-2017-w-moskwie-trwaj/), który zapewne w całości Cię wciągnie, gdyż dane w tamtym miejscu zawarte, przyciągają uwagę.

Gdy jednak nie posiadamy wymaganego wyposażenia tudzież nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, lepszym rozwiązaniem będzie powierzenie zmiany opon czy kół fachowcom. Jedynie zakładzie wulkanizacyjnym będziemy mieli stu procentową pewność właściwego wyważenia kół.

Jeśli jest w tym tekście coś wartościowego dla Ciebie, to bez zwłoki zobacz obowiązkowo także te informacje (https://interauto.com.pl/) – w nim też przeczytasz wiele podobnych informacji.

Więcej informacji: zawiasy do samochodu.

Demontaż zimówek powinien łączyć się z oględzinami ich stanu technicznego, odpowiednią konserwacją a także zabezpieczeniem miejsca w którym będą przechowywane do kolejnej zimy. Przed montażem opon letnich, także należy się im szczegółowo przypatrzeć. Specjalną uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Nadto płytki bieżnik sprawia, iż przede wszystkim na mokrym podłożu samochód będzie trudny do opanowania.

mechanik samochodowy

Musimy także sprawdzić, czy opony nie mają widocznych wad na bokach, czy powierzchni samego bieżnika. Przed założeniem opon dobrze jest dokonać ich wyważenia oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ źle wyważone, spowodują, iż zaczniemy odczuwać wibracje na kierownicy. Niełatwo będzie zapanować nad kierownicą. Zwróćmy też uwagę na stan wentyli, albowiem guma ulega po codziennej eksploatacji stad wentyle często potrzebują wymiany. Przydatne sprzęty znajdziemy w tym miejscu: solidne blokady motoryzacyjne.

Jazda tak przygotowanym autem, nie powinna sprawiać nam żadnych problemów w czasie wiosennych wyjazdów.