Silne produkty do czyszczenia auta – co należałoby wiedzieć na ich temat?

Każdy, kto ma samochód, naczepę lub jakąkolwiek rzecz, która ma aluminiowe elementy dobrze wie, że ciężko jest aluminium wyczyścić. Dlatego firmy zajmujące się tworzeniem różnego rodzaju środków czyszczących, produkują płyny, substancje do czyszczenia tego materiału. Środki do czyszczenia aluminium muszą rozpuszczać często stare plamy.

samochód sportowy

Autor: Car leasing made simple
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak po czyszczeniu samochodu takim specyfikiem powierzchnia czyszczona wygląda jak nowa. Do zazwyczaj używanych środków zalicza się biały żel, który nie tylko czyści, ale też przywraca naturalny wygląd aluminium. Używając środków czyszczących aluminium trzeba uważać, są to silne substancje chemiczne, więc warto najpierw przeprowadzić próbę w jakimś niewidocznym miejscu, żeby upewnić się w jaki sposób czyszczony element zareaguje na ten konkretnie środek czyszczący. Wiadomo, że część osób nie za bardzo martwi się tego typu zaleceniami, ale jeśli mądrych i odpowiedzialnych ludzi, to będziemy robić taką próbę.

Więcej: Meguiars

Specyfiki do konserwacji naszej bryki

Żele, płyny do czyszczenia, ogólnie rzecz ujmując specyfiki, którymi czyścimy chrom lub aluminium nazywamy bardzo często autokosmetykami. Kierowca wie, że jeśli sam nie będzie konserwował swojego samochodu, to nikt o jego auto nie zadba. Nie każda myjnia (www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/dysze-myjek-techkar,2,3544) da radę oczyścić jakąś plamę sprzed kilku tygodni. A płyny będące właściwą mieszanką dobrze skomponowanych składników mogą oczyścić chromową powierzchnię w parę minut. Środki do czyszczenia chromu mają zastosowanie nie jedynie przy czyszczeniu chromowanych powierzchni – elementów samochodowych. Mogą być też stosowane w czyszczeniu – rekomendowana witryna -> pozostałe informację dostępne będą tu – chromowanych rzeczy w domach. Środki, które czyszczą chromowe rzeczy nadają im blask, chronią przed szybkim matowieniem.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli, więc posiadamy auto warto pamiętać o tym, że niektóre części lepiej wyczyścić ręcznie. Jednak nie powinniśmy używać do tego wody z normalnym płynem do mycia naczyń. Tu trzeba profesjonalnych autokosmetyków, które nie tylko oczyszczą daną część auta, ale również w pewnym stopniu ją zakonserwują ([link]). Dzięki czemu wóz będzie nam dłużej sprawnie funkcjonował i będzie w świetnym stanie nie tylko w sensie tego, że będzie długo nam służył, ale również dłużej będzie świetnie się prezentował. A jak wiemy, jeśli auto dobrze wygląda to zawsze potem łatwiej znaleźć na niego kupca.