Co wiemy o lotniskach? Jakie są, czym się odznaczają, co należy wiedzieć? Jak to wygląda w naszym kraju

Znacznie więcej obywateli Polski czerpie|wykorzystuje z najszybszego środka transportowego, którym jest samolot. Jeszcze paręnaście, a nawet kilka lat wstecz nie było to takie modne jak obecnie. Niemniej, loty po rodzimym kraju nie są wciąż tak modne, jak na przykład do innych krajów.

lotnisko

Autor: Kentaro IEMOTO
Źródło: http://www.flickr.com
Ciągle bowiem ceny są za duże, w tym samym czasie czasami ujawniają się promocje, co znaczy niskie ceny. Jako że coraz częściej wykorzystujemy z takiego środka transportu warto dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na ten temat. Zaczynając od podstaw port lotniczy to jedynie teren, na którym lądują, startują, a także kołują samoloty, śmigłowce czy sterowce. Ich wyposażenie jest rozmaity , bo jet uzależniony to od liczby podróżujących pasażerów czy przeładowywanych towarów.

Ekscytuje Cię ta sprawa? Jeśli szukasz innych informacji, które także okażą się pomocne, kliknij ten link oraz przeczytaj więcej w tej ofercie (http://www.e-hunter.pl/obroza-dla-szczeniaka).

Istotna wiadomość jest taka, że lotnisko oraz jego teren ochronny zajmują bez wątpienia znaczne obszary, a przy tym wykluczają z użyciaznaczne hektary ziemi.

Ulokowanie się w jego pobliżu jest nieprzyjemne, co gorsza może być niedobre dla zdrowia. Wszystko przez zanieczyszczenia i oczywiście duży hałas. W pobliżu lotniska można wyodrębnić część, która jest potrzebna technicznej obsłudze samolotów podczas startów i lądowań. Są to między innymi pasy startowe, drogi kołowania czy płyty postoju samolotów. Porty lotnicze powinny być zlokalizowane przy dużych skupiskach miejskich. Ponieważ jednakże takiego, że zajmują one duże powierzchnie, muszą być położone z reguły w konkretnej, dużej odległości od centrów miast, jakie obsługują.

Zazwyczaj więc położone są poza ich granicami administracyjnymi. Niezwykle ważne jest również, aby w okolicach lotniska znajdował się parking, tak jak na przykład parking lotnisko Wrocław. Parking Strachowice zlokalizowany jest niedaleko terminalu portu lotniczego imienia Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Tego typu parking zazwyczaj jest długoterminowy, a we Wrocławiu taka możliwość charakteryzuje się naprawdę niską ceną, zwłaszcza że w stosunku do kosztownych usług parkingowych przed ortem lotniczym. Parking ten posiada aż pięćset miejsc postojowych, funkcjonuje też darmowy transfer na lotnisko i z powrotem. Działa to przez całą dobę.