Mamy do dyspozycji efektywną metodę – ozonowanie, służące poprawie jakości powietrza wewnątrz samochodu

Ozon, określany jest aktywnym tlenem. To gaz, którego molekuła posiada 3 atomy pierwiastka-tlenu, zamiast dwóch, tak jak tlen, którym naturalnie oddychamy. Ozon występuje naturalnie w przyrodzie, pojawiając się na skutek wyładowań elektrycznych podczas burzy. Faktycznie, świeży, przyjemny, zapach, który czujemy po burzy, jest skutkiem działania ozonu. Częściej mimo wszystko, słyszymy o ozonie w kontekście warstwy ozonowej, która okala naszą planetę powyżej atmosfery ziemskiej i chroni nas przed groźnym dla człowieka promieniowaniem UV.

sprawdź więcej

Autor: Doc Searls
Źródło: http://www.flickr.com
W tej sytuacji, ozon tworzy się w rezultacie działania promieni UV. Ozon jest coraz częściej i popularniej wykorzystywany w różnych obszarach życia na wszystkich kontynentach. Możliwość jego wykorzystania jest nieograniczona.

Ten artykuł ma interesujące informacje na opisywany temat – jeżeli masz ochotę zdobyć więcej wpisów, to odszukaj stronę, która omawia podobne zagadnienia.

Ozonowanie w naszym kraju to wciąż nowinka techniczna, choć ciągle przybywa jej zwolenników. Bardzo często ozon wykorzystywany jest do neutralizowania brzydkich zapachów z naszego najbliższego środowiska, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako preparat dezynfekujący i bakteriobójczy.

Ozonowanie jest metodą bezpieczną, a jej podstawową zaletą, jest fizyczne neutralizowanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie. Ozonowanie, to wspaniała i naturalna technika, która zdezynfekuje dom w którym przebywamy. Ozonować można także produkty spożywcze, co przedłuża ich termin przydatności i nie ma na nie żadnego szkodliwego wpływu.

Jeśli niniejszy wpis Cię zainteresował, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (https://memento-wroc.pl/), który opisuje pokrewne kwestie.

Zalety ozonu jako silnego utleniacza, szeroko stosuje motoryzacja. Ozonator do samochodu ułatwia odgrzybianie, pozbywanie się wszelkiego typu roztoczy, pleśni i innych drobnoustrojów z klimatyzacji samochodowej, ułatwia także dezynfekcję całego wnętrza auta.

Czarny sportowy samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Użycie ozonatora, do odgrzybiania klimatyzacji jest głównie polecane dla osób ze skłonnością do alergii oraz podrażnień górnych dróg oddechowych (przeczytaj na ten temat). Dzięki ozonowaniu, w aucie mamy rześkie i niczym niezanieczyszczone powietrze. Ozonowanie, doskonale sprawdza się tam, gdzie rozczarowują inne tradycyjne metody sterylizacji, ponieważ ozon w postaci gazowej potrafi dotrzeć do najbardziej nieprzystępnych zakamarków, których nie można odkazić przy użyciu innych preparatów. Warto zaznaczyć, że ozon jest kilkadziesiąt razy bardziej skuteczny i kilka tysięcy razy szybciej działający od chloru pod względem zabijania bakterii i drobnoustrojów. Nawet małe stężenie ozonu, powoduje zniszczenie bakterii chorobotwórczych już w kilka minut.