Wakacyjny biwak w górach. O czym musimy pamiętać?

Letni wypoczynek powinien być związany z niezwykłą przygodą. Jeśli kochamy relaksować się na łonie natury, omijajmy drogie pensjonaty szerokim łukiem. Raczej przypadną nam do gustu miejsca kempingowe lub polana nad jeziorem.

przeczytaj więcej

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Takie wakacje to jest dopiero niesłychana przygoda! Biwakowanie to rozwiązanie dla zwolenników kontaktu z naturą.

Interesują Cię opisane przez nas treści? Szalenie nam miło. Zapraszamy więc na nowy ciekawy wpis, który umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Jeśli nie możemy wyobrazić sobie wypoczynku bez sali do ćwiczeń lub dobrej klasy, wykwintnej restauracji, nawet nie myślmy o takim sposobie na urlop. Nim zdecydujemy się poznawać nieznane, musimy zacząć od solidnego pakowania swoich rzeczy. Numerem jeden na naszej liście musi być przestronny namiot, jaki porządnie ochroni nas przed deszczem i niezadowalającą aurą pogodową. Namioty Coleman łączą w sobie wszystkie cechy, na które należy zwrócić baczną uwagę. Zaliczamy do nich: pojemność, pakowność, przestronność, szybkość rozkładania oraz składania. Ponadto ich waga musi być niezbyt duża. W takim namiocie niestraszne będą nam błyskawice. Namioty Coleman to zupełny must have niemal każdej urlopowej przygody! Namiot to jednak jeszcze nie wszystko. Także dobry plecak jest dla nas bardzo ważny. To właśnie do niego włożymy niezbędny ekwipunek. Nie możemy zapomnieć o szeregu takich produktów jak: śpiwór, koc, ubrania na zmianę, latarka, zapałki, kosmetyki, apteczka i jedzenie.

namiot turystyczny

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com
Pojemny plecak musi zmieścić wszelkie przybory. Plecak turystyczny może okazać się za mało wystarczający. Postawmy na markę, jaką znamy od dawna i do której mamy zaufanie. Plecaki Korrimor przeszły z nami już tak dużo i nigdy nas nie zawiodły. Ich niebywała lekkość sprawia, że nie jesteśmy bardziej obciążeni. Wędrówka w nieznane nie jest drogą przez mękę. Wręcz przeciwnie! Z uśmiechem na twarzach powinniśmy otwierać się na poznawanie nieodkrytych widoków oraz miejsc. Słuchanie subtelnego śpiewu ptaków, oglądanie kolorowej tęczy zrekompensuje nam dni przesiedziane przed monitorem. Odetchniemy czystym powietrzem, a nasze oczy odpoczną od ekranu telewizora i komputera. Schowamy się przed wszystkimi, a po powrocie do zwykłej codzienności będziemy mogli stwierdzić, że biwak to fantastyczna przygoda!