Dorywcza praca na studiach – porządkowanie firm

Zwykle studenci szukają zatrudnienia w pubach, klubach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani. Naturalnie, nie jest tak, że do takiej pracy nie wymaga się żadnych umiejętności i predyspozycji. Wiadomo, że niezwykle nieśmiała osoba, która obawia się odezwać do innych nie sprawdzi się jako kelner, a ktoś kto ma tak zwane ”dziurawe ręce” nie będzie pracował długo na zmywaku. Praca barmana wymaga przyswojenia wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasami umiejętności rozładowania napiętych sytuacji.

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Co niektórzy zamawiają firmę sprzątającą do prywatnego mieszkania. Należy wpisać w przeglądarkę „firma sprzątająca Katowice” i gotowe. Ale czy oby na pewno tak jest?. Wybór takiej firmy w rzeczywistości nie jest prosty. Trzeba uważać na to, żeby nie ściągnąć do własnego mieszkania nie wiadomo kogo. Powinna to być firma, która sprawnie i skrupulatnie posprząta nasz dom bądź mieszkanie. Warto, więc zwrócić uwagę na kolejne rzeczy jak np.: referencje.

Jeżeli praca w restauracji czy barze nie odpowiada nam innym wyjściem jest sprzątanie obiektów w Warszawie. To pracy (zobacz dofinansowanie), którą można wykonywać w różnych godzinach, więc nie przeszkadza w studiach. Dodatkowo jest dość dobrze płatna. Zwłaszcza, jeśli uda nam się znaleźć pracę w przedsiębiorstwie o stabilnej pozycji.

sprzątanie3

Źródło: sxc.hu

Dla przykładu sprzątanie biur to pracy (zobacz kasa fiskalna), którą zleca się jedynie kilku firmom, najszerzej znanym i sprawdzonym. Ogólnie sprzątanie biur jest lepiej płatne, niż tego rodzaju praca dla osób prywatnych. Oczywiście i we własnym zakresie da się wyszukać dobre domy do sprzątania. Czasem wystarczy parę dni by zarobić całkiem niezłe pieniądze.