Pozytywy i negatywy nauki rosyjskiego.

Rosja to wciąż potęga – polityczna, lecz także gospodarcza. A więc można powiedzieć, iż filologia rosyjska w żadnym razie nie jest niewskazanym kierunkiem studiów. A w szczególności, że język rosyjski to jeden z bardziej popularnych języków na świecie – dogadamy się w języku rosyjskim w naturalnie Rosji, lecz również choćby na Ukrainie. Można śmiało powiedzieć, iż filologia rosyjska jest przyszłościowym kierunkiem. Jeżeli umiejętnie podejdziesz do studiowania, kariery zawodowej, pewnie będziesz miał możliwość, drogi filologu – przyszły, zarabiać całkiem spore pieniądze.

bandera rosyjska

Autor: er Guiri
Źródło: http://www.flickr.com

Jak? Mógłbyś chociażby tłumaczyć rodzime witryny internetowe – albo na odwrót. Rosyjskojęzyczna Sieć to naprawdę wielu użytkowników, którzy nieustannie się bogacą. Choć i tak należy porządnie podejść do tematu wejścia do rosyjskiego Internetu, bo to raczej skomplikowane. Można również na ten przykład pisać teksty po rosyjsku. Jeżeli będą porządne, pewnie będziemy mieli klientów. Jednakże w przypadku jęz. rosyjskiego największą kasę możemy uzyskać na tłumaczeniach. Wiem co piszę, bo w końcu sam jestem tłumaczem jęz. rosyjskiego – .

Szczególnie tłumacz (tłumacz przysięgły ukraiński) przysięgły języka rosyjskiego Warszawa ma okazję zarobić całkiem duże pieniądze. W bardzo dużym błędzie są ci ludzie, którzy uważają, że filologia rosyjska nie jest w stanie dać dużych pieniędzy. Oczywiście wciąż nie jestem jakimś krezusem finansowym, ale można śmiało powiedzieć, iż profesjonalny filolog, który uwielbia swój fach, a więc pracuje do późnych godzin, może niemało zarobić. Mam nadzieję, że trochę przekonałem Ciebie. Choć i tak i tak masz prawo do wyboru.

Zbyt często studenci podążają utartą ścieżką – czyli np. studiujemy angielski… Naturalnie filologia angielska ma wiele atutów, ale sądzę, że w naprawdę wielu przypadkach powinniśmy szukać jakichś innych kierunków studiów. W takim razie jak możesz zauważyć, zasadniczo filologia rosyjska to świetny kierunek studiów. Pomyśl jeszcze nad tym wszystkim, ale tak czy siak uważam, że studiowanie akurat filologii rosyjskiej to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Absolutnie nigdy nie zmienię własnego zdania. Zwłaszcza, że nie ma piękniejszego języka, aniżeli rosyjski. Akurat co do słuszności tej tezy nie mam dosłownie żadnych wątpliwości – użyteczne źródło.