Co powinien umieć mężczyzna?

Golenie to dla faceta niezwykle istotna czynność. Dla chłopca jest to kolejny etap w procesie stawiania się dorosłym. Prawie każdy mężczyzna pamięta, z jaką satysfakcją nosił pierwszy wąsik. Chociaż później mógł postanowić o goleniu się „na gładko”, ten moment pamiętać powinien.

golenie i kremy

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Golenie się to czynność niezwykle miła, są mężczyźni, którzy uważają tę czynność za jedną z najprzyjemniejszych chwil w trakcie poranka. Czemu golenie jest tak przyjemne? Przede wszystkim przez wykorzystywane do tej czynności akcesoria. Panowie dzielą się na sympatyków maszynek elektrycznych i na sympatyków pędzla. Obydwie metody są współcześnie równie skuteczne, a zatem wybór metody jest uzależniony wyłącznie od preferencji użytkownika.

Pragniesz czytać dalej ciekawą treść? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj licówki kompozytowe warszawa na nowej podstronie.

Golenie maszynką na żyletki jest właściwe dla mężczyzn lubiących precyzję. W owej metodzie nie ma miejsca na błędy, trzeba wykazać się cierpliwością i delikatnością. Proces golenia to cały, długi rytuał.

Na początek należy rozprowadzić za pomocą wody troszkę mydła d​o golenia. Nieodzowny będzie stosowny pędzel; najdroższe i najlepsze są te wykonane z końskiego włosia bądź borsuczego. Bardziej ekologiczne usposobieni panowie (bądź po prostu – gospodarni) używają pędzelków tańszych, wykonanych ze sztucznego włosia. W tenże sposób sympatyczne zwierzątka nie tracą żywota. Potem trzeba odpowiednio łagodnie użyć żyletki. Konieczna w tym przypadku będzie daleko idąca przezorność a także delikatność, bowiem zbyt mocny ucisk na skórę może spowodować skaleczenia, które są dosyć bolesne i prezentują się pięknie.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałe golenie maszynką na żyletki – to znaczy takie kiedy nie widać na naszej buzi zacięć – nastręcza czasu. Należy zwyczajnie nabrać biegłości. Po goleniu najlepiej używać wody po goleniu Taylor of bond street w charakterze wykończenia całego rytuału – w pewnym sensie jako wisienka na torcie. Dużo mniej pracochłonną metodą golenia się jest użycie maszynki elektrycznej. Jej atutem jest to, że przebieg golenia jest równocześnie typem masażu buzi. Oczywiście i w tym przypadku także zakończeniem jest użycie ulubionej wody toaletowej Baxter of California. Wytworny dżentelmen „zaczyna się od brody”. Kolejnym etapem jest przemyślenie odpowiedniej garderoby. Wbrew pozorom dres nie wszędzie jest odpowiedni.