Czymże jest pierwsza komunia święta?

Każde dziecko ma w żywocie momenty w których chce czuć się wyjątkowo, chwile w których chce czuć, że jest najlepsze. No bo przecież w życiu są piękne tylko chwile, idąc tropem pewnego polskiego wokalisty, czyli świętej pamięci Ryszarda Riedla, byłego wokalisty zespołu Dżem. Tak więc są to, głównie w życiu dziecka, chwile, gdy zwrócone są na nie oczy wielu ludzi, zarówno tych bliskich, z którymi spotyka się ono regularnie, jak i spojrzenia rówieśników, a także i spojrzenia zupełnie obcych osób. Jakie to są chwile? Między wieloma innymi na przykład takie momenty jak pierwsza komunia święta. Czymże jest ta pierwsza komunia święta i dlaczego jest ona jedną z najważniejszych chwil w życiu młodego człowieka, który jest wychowywany w wierze katolickiej?

pierwsza komunia

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc pierwsza komunia święta jest jedną z wielu różnych uroczystości katolickich, jednak uroczystość ta na tle innych, jest naprawdę wyjątkowa. Wiążę się to głównie z wiekiem osoby, która do niej przystępuje, a również i z tym, że pierwsza komunia święta odbywa się tylko raz w życiu, dlatego też jest tak wręcz prosto pisząc, hucznie świętowana przez same pociechy oraz rodziny tych dzieci, które do niej w tej chwili podchodzą. Z zgodnie z tym co jest zawarte w iście encyklopedycznej definicji, zamieszczonej na łamach jednej z najbardziej znanych encyklopedii internetowych nie tylko w naszym państwie, czyli w Polsce, ale także i na całym globie, Pierwsza Komunia Święta jest to [TG=uroczystość] katolicka, w której podczas mszy świętej wierzący po raz pierwszy przyjmują Najświętszy Sakrament, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie religią, prawdziwie ciało samego Jezusa Chrystusa pod postacią chleba, który to chleb podczas trwania mszy świętej i wypowiedzeniu przez prowadzącego ją księdza odpowiednich słów, dokonuje swoistego przeistoczenia w ciało samego Jezusa Chrystusa.
Nie ma w tym więc nic dziwnego, że pociechy w tym dniu chcą się prezentować oryginalnie oraz tak samo się czuć. Czuć się jak najlepiej tylko mogą, by z radością podejść do pierwszego w ich życiu Najświętszego Sakramentu. Tradycyjne stroje komunijne nie różnią się zbyt od siebie, dziewczynki noszą białe sukienki, a chłopcy garnitury, czy alby komunijne, które to alby również są w kolorze jasnym, co ma symbolizować oraz świadczyć o czystości serca dziecka oraz o jego swoistej niewinności. Czym właściwie jest alba? Tak więc alba, z języka łacińskiego vestis alba, czyli biała szata, jest to bardzo długa, jasna szata liturgiczna, która noszona jest przez wszystkich księży oraz usługujących wszystkich stopni w czasie liturgii mszy świętej oraz także przez osoby duchowne wielu kościołów protestanckich, trzeba pamiętać także o tym, że alba jest szatą o długich, zazwyczaj dość obszernych rękawach, a cała szata sięga do kostek.

Nie ociągaj się, a jeśli zafascynował Cię omawiany temat, to odsyłam do strony www (https://libeli.pl/branze/branza-motoryzacyjna/). W tym miejscu odnajdziesz interesujące wpisy.

Wywodzi się ona ze dawnej tuniki. Aktualnie sporządzana jest z bardzo wielu rodzajów tkanin, nawet tych nazywanych tkaninami szlachetnymi, pierwotnie tworzona była po prostu ze zwykłego lnu. Do takiej alby, chłopiec może mieć również przeróżne dodatki, jakimi są między wieloma innymi na przykład rękawice, które z całą pewnością dodadzą naszemu dziecku w tym jakże wielkim dla niej dniu sporo powagi, a być może i nieco więcej pewności siebie i radości spowodowanej przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej – sprawdź także alby.

Wciągający artykuł? Jeżeli tak uważasz, to tak samo interesujące treści przeczytasz także we wpisie, który jest tutaj!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*