Folie samoprzylepne – należyte w licznych sferach. Do jakich środków jeużywać?

Posiadające dużo zastosowań folie samoprzylepne mogą być używane do robienia reklam, jako media do tworzenia billboardów, grafik reklamowych, banerów pojazdowych. Pomimo wielu zastosowań większą część dostępnych produktów ma charakter wielozadaniowy, czyli są do stosowania zarówno w przedmiotach w aplikacjach zewnętrznych jak i wewnętrznych.

folia reklamowa

Autor: Andy Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Osiągalne na rynku folie reklamowe najłatwiej podzielić na materiały polimeryczne, monomeryczne i wylewane. Różnią się między sobą strukturą a co za tym następuje przeznaczeniem. Każda z tychże typów folii jest poświęcana odmiennym typom reklam. Najmilej używanymi tego typu wytworami są folie samoprzylepne do wielkoformatowego druku cyfrowego. Są to bezklejowe dopasowane do pracy z wieloma gatunkami atramentów towary.

Tekst analizujący taką sprawę jest bardzo dogłębny, jednak dobrze byłoby poznać to pod innym kątem. My zalecamy to omówienie (https://domwina.pl/product-pol-1375-Zestaw-prezentowy-do-wina-Vacu-Vin.html).

Monomeryczne mają zastosowanie w krótko i średniookresowych aplikacjach stosowanych wewnątrz i na zewnątrz, naklejanych na płaskich nawierzchniach. Z kolei folie polimerowe użytkowane są w wypadku średnio i długookresowych aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych. O ile chodzi o ten ostatni typ, czyli wylewane, są one w największym stopniu sprężystymi materiałami, określonymi do najbardziej trudnych długookresowych aplikacji. Wykorzystywane są w szczególności do rycin samochodowych, głównie przez najogromniejszą siłę sklejenia. Są podatne na rozciąganie, przez co nie ma kłopotu z przyłożeniem ich w niedostępne punkty. Nierzadko spotykanym w reklamie artykułem jest także folia One Way Vision, a więc folia przedziurawiana, nagminnie sytuowana w oknach samochodów, biur, czy obiektów gastronomicznych. Obywatele patrzący z zewnątrz spostrzegają przekaz reklamowy,w następnej kolejności te znajdujące się we wnętrzu pojazdu mogą bez trudności oglądać otoczenie. Współcześnie na rynku folia reklamowa jest dostępna w tak licznych wariantach, że każdy człowiek może celnie pod swoją potrzebę dopasować coś odpowiedniego. Odnajdziemy także artykuły pozwalające na widoczność broszury bądź obrazu w trójwymiarze. W montażu takiego elementu powinno się pamiętać o tym, że podłoże ścienne ma wpływ na komfort przylepiania ale także na efektywność wydruku. Stosownie dobrane folie reklamowe zapewnią nam dłuższą witalność baneru i również lepszy wynik finalny.

Reklama zewnętrzna

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnodostępne obecnie folie reklamowe nie mają wąskiego zasięgu wykorzystywania. Blisko 90 % firm reklamujących się używa właśnie ich do obklejenia szyb lokum czy też samochodu. Folia samoprzylepna jest wytrwała, a przy jej wybieraniu powinniśmy kierować się tym, na jaką nawierzchnię będzie nalepiana, zezwoli nam to na idealną widzialność wszystkiego, co mieści się na banerze – folie samoprzylepne LAMBDA.