I ty możesz pomóc – sprawdź, w jaki sposób przekazać 1 procent swojego podatku?

Pomaganie innym to nadzwyczaj istotny element naszego powszedniego życia. O ile nie sprawia nam kłopotu pomoc rodzinie, gdyż zawsze możemy im pomóc podczas remontowania mieszkania lub pożyczyć albo nawet dać niedużą sumę, jeśli tylko budżet nam na umożliwia, o tyle nie zawsze mamy świadomość, w jaki sposób wesprzeć innych ludzi. A jest na to naprawdę prosty sposób – można oddać 1 procent własnego podatku przygotowując rozliczenie roczne, do jakiego każdy podatnik jest zobligowany. Co dokładnie należy zrobić?

1% podatku

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana oraz nie powinna sprawić problemu nawet podatnikowi rozliczającemu się pierwszy raz w swoim życiu. Wystarczy bowiem, że w deklaracji podatkowej, jaką wypełnia, we właściwym miejscu wpisze numer – przeskocz do tej strony: www.scenariuszzycia.pl/cykle-numerologiczne/ – KRS konkretnej organizacji. Jeżeli podatkami zajmuje się inna osoba, należy jej napisać taki numer, aby wiedziała, jakie konto bankowe podać w tej rubryce. Czym jest numer – więcej na stronie scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/ – KRS? Jest numerem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, który przydziela się każdej z organizacji czy instytucji. By skontrolować wykaz organizacji potrzebujących wsparcia finansowego, warto jest odwiedzić serwis internetowy Ministerstwa Pracy. Tam udostępniony oraz nieprzerwanie aktualizowany jest taki wykaz, toteż decydując się na jedną z organizacji z niniejszego spisu, będziesz mieć pewność, iż pieniądze trafią na właściwe konto. By wszystko zostało przeprowadzone podług procedur, należy w określonym terminie złożyć swoją deklarację albo o czasie dokonać korekty, gdy znalazły się jakieś błędy. Mamy na to dwa miesiące, w przeciwnym razie wpisana organizacja nie dostanie od nas wsparcia gotówkowego. Organizacja może otrzymać informację, kto przekazał jej pieniądze, jeśli podatnik wyrazi na to zgodę zakreślając właściwie okienko w deklaracji podatkowej – jak mogę przekazać 1% podatku.

Teraz już orientujesz się, jak przekazać 1 % podatku. Każdego roku można to zrobić wyłącznie dla jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Możliwe, iż ktoś już prosił cię o wsparcie na określoną organizację, jeśli nie, możesz samodzielnie poszukać instytucji, której rachunek chcesz chociaż w ten niewymagający wysiłku sposób zasilić. Za rok możesz zdecydować się na inną grupę osób, które także wymagają pomocy, ponieważ takich organizacji jest w kraju nadzwyczaj dużo.