Na co kierują uwagę białogłowy, a na co panowie podczas użytkowania własnego lub firmowego auta

Kobiecy punkt spostrzegania świata bywa zupełnie odmienny od tego męskiego – to stwierdzenie zna już niemalże cały świat. Co naprawdę fundamentalne, taka opinia została dodatkowo udowodniona przez naukowców. Ponadto staje się uniwersalna, bo można ją przypasować właściwie do każdej dziedziny życia, w tym także do szeroko pojętej motoryzacji.

Wycieraczki do samochodu

Autor: tablexxnx
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż białogłowy nieczęsto stają się pasjonatkami aut, to przecież wiele z nich posiada prywatny wóz. Troska o niego ograniczać się może do regularnego czyszczenia wnętrza, a czasami do klejenia ozdóbek w tych najmniej spodziewanych miejscach (np. rzęsy na reflektorach).
Białogłowy zazwyczaj przywiązują najmniejszą wagę do kontrolowania typowo mechanicznych elementów (np. silnika), a sprawdzanie skali oleju trudno wchodzi im w krew. Mimo że wykonywania tego typu czynności uczy się na kursach prawa jazdy, to przedstawicielki płci powabnej nie okazują nimi większego zainteresowania.

Znawcy tematu dodają jednak, że dzisiejsze modele reperuje się nie na szosie, ale w profesjonalnym warsztacie.

Namawiamy Cię do zajrzenia do nowego wpisu na podobny temat – w nim odnajdziesz dodatkowe informacje. Zatem idź do serwisu i ciesz się tym.

W prywatnym zaciszu można co najwyżej zmienić pióra wycieraczek Valeo, ale niełatwo podejrzewać kobiety o to, aby na własną odpowiedzialność podejmowały się tego zadania.
Z kolei panowie, oprócz tego, że zajmują się własnymi samochodami, to jeszcze doglądają wozów, jakie są postawione w przydomowym garażu. Dla takich osób są ważne szczegóły, o których nie pamiętają małżonki. Przykładowo, każda wycieraczka samochodowa jest natychmiast wymieniana na nową, jak tylko przestaje właściwie działać. Do obowiązków narzeczonych należą także inne czynności, czyli te bardziej skomplikowane lub wymagające użycia krzepy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę zakupy, które najczęściej robimy w sklepach motoryzacyjnych, to i w tym przypadku mężczyźni wyręczają kobiety. Niełatwo sobie wyobrazić czterdziestoletnią damę w bordowych szpilkach, która prowadzi żarliwą konwersację ze sprzedawcą i jeszcze przekonuje go o tym, że pióra wycieraczek Valeo są najlepszym towarem dostępnym na rynku – doczytaj valeo wycieraczki. Z autopsji świetnie wiemy, że partnerki mają całkowicie inne zainteresowania, a zwyczajna wycieraczka samochodowa zazwyczaj znajduje się poza ich kręgiem. O zasadności tego rodzaju tez niejednokrotnie przekonali się faceci, przykładowo wtedy, gdy byli zmuszeni wymienić opony zimowe opony w dwóch pojazdach.

Więcej informacji: wycieraczki seat altea