Wybieramy używane auto – do którego komisu przystaje się udać?

Największe zaufanie pobudzają komisy przy uwierzytelnianych salonach. W szczególności zazwyczaj wyznaczają one kawałek dużej firmy, zatem jest nieduże prawdopodobieństwo oszustwa. Na dodatek ich oferta wydaje się w najwyższym stopniu zachęcająca ze względu na gwarancję odpowiedniego poziomu technicznego.

Samochody

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Komis dilerski zazwyczaj życzy sobie nawet o 20 procent sporzej, niż wynosi połowiczna wartość podobnego auta na rynku wtórnym. Donosi się, że wielka cena poręcza za dobry towar, a jednak też w przysalonowych komisach zdarzają się kłamstwa, np. zaniża się ich przebieg.

Czy poszukujesz na tej witrynie czegoś wyjątkowo zajmującego? Zapraszamy w takim razie do następnego artykułu. Należy tylko wejść w ten link.

Tymczasem prawie zawsze wypatrzymy w nich niezwykle atrakcyjne ceny.

Obfitym plusem niezależnych komisów jest ich ilość – nawet w niewielkich miasteczkach można ich znaleźć minimum kilka. Mamy także łatwy dostęp do kredytów samochodowych – każda jednostka współpracuje na ogół z niejakim bankiem, zatem możemy albo zyskać rabat lub pertraktować milsze warunki oferty .Nie bez znaczenia jest także to, że gdy kupujemy auto w komisie, jesteśmy ochraniani prawnie – odpowiada on za poziom techniczny samochodu i może zaznajomić z nim klienta.

Tego typu punkt sprzedażowy winien nam proponować dużo opcji, jakie uproszczą nam podjęcie decyzji, na przykład test samochodu Skoda Fabia (naprawa skody – opinie) bądź opinie na temat Alfa Romeo 159. Odkryjemy tam zazwyczaj samochody używane, wskutek tego warto wziąć ze sobą towarzysza, jaki naprawdę zna się na mechanice i będzie w stanie ocenić stan techniczny samochodu, o którym posiadacz salonu nie wiecznie będzie pożądał nas całkowicie dobrze poinformować.

W normalnym komisie oferta jest wielce zróżnicowana. Wyprzedawane w nich samochody nie są nazbyt drogie. Na domiar tego w większości wypadków cenę wywoławczą da się dość znacznie obniżyć, poza tym łatwo uzyskać najtańszy kredyt lub zostawić w rozliczeniu dotychczasowe auto – to wyjście dobre dla ludzi, które nie posiadają czasu na sprzedaż. Nie napotkamy jednak tam auta, który będzie w stanie tak stosownym, jak u dilera.