Nie chcesz oczekiwać w długiej kolejce w czasie rozliczania deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Gdy przychodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się tam długie kolejki, bo najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Można jednak uniknąć tej nieprzyjemności, jak zdecydujemy się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Umożliwia on automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a także jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.

warto zobaczyć

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy jednak koniecznie mieć na uwadze, żeby program do wysyłania deklaracji był honorowany przez Ministerstwo Finansów.

Czy uzyskane tu informacje są atrakcyjne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która także z pewnością będzie zachęcająca.

Jeśli tak istotnie będzie, w takiej sytuacji otrzymamy po chwili od wysłania e-deklaracji stosowne potwierdzenie UPO, które pozwoli nam uzyskać zapewnienie, że faktycznie nasza deklaracja została doręczona do urzędu. Może się jednakże okazać, że zamiast potwierdzenia otrzymamy niestety informacje o błędzie. Najczęściej znaczy to, że popełniliśmy jakiś błąd przy wypełnianiu formularza, albo też zapomnieliśmy określić kwoty lub niepoprawnie wpisaliśmy weryfikacyjną kwotę dochodu który uzyskaliśmy w zeszłorocznym rozliczeniu.

Jeśli ubiegłego roku jednakże nie mieliśmy obowiązku rozliczania się z US, wtedy w odpowiednią rubrykę wpisujemy liczbę zero. W przypadku jak nie jesteśmy przekonani, czy powinniśmy wypełnić formularz PIT 36, PIT 37, lub jeszcze jakiś odmienny, możemy skorzystać wtedy z wbudowanego w system e-deklaracje podręcznika.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj transport samochodów z anglii do polski inne tego typu materiały – one również są wartościowe.

Dzięki temu na pewno poprawnie się rozliczymy i zażegnamy ryzyko narażenia się na konsekwencje karno-skarbowe.

System elektronicznych deklaracji PIT 2014 – nam dodatkowo przekazanie jednego procenta na pewien przez nas wybrany cel. Żeby to zrobić musimy wybrać jedną z organizacji pożytku publicznego, która jest zobligowana do obierania 1% naszego podatku. Jak zdecydujemy się wysłać deklarację we wcześniejszym okresie, aniżeli z końcem kwietnia, będziemy mieli możliwość w takiej sytuacji liczyć na bardziej błyskawiczny zwrot określonej nadpłaty podatku dochodowego.

W takim przypadku należną kwotę dostaniemy na wskazany przez nasz we wcześniejszym okresie rachunek bankowy albo zostanie nam do nas przesłana przez usługi poczty polskiej. W tej drugiej sytuacji od kwoty należnego podatku zostanie jednakowoż odliczona opłata za wysłanie przesyłki poleconej, jaka wynosić będzie pięć złotych. Tak czy inaczej korzystnie dokonać rozliczenia PIT realnie jak najszybciej, ażeby tym samym mieć ten obowiązek już z głowy i nie być zmuszonym czekać zbyt długi czas na wszelkie ulgi czy zwrot podatku.