Jak zwiększyć komfort jazdy samochodem?

Każdy właściciel rodzinnego samochodu zdaje sobie sprawę z tego, z jaką trudnością przychodzi utrzymanie w nim porządku. Częste przejazdy, wyjazdy z maluchami, wiążą się z kilogramami zbędnych gadżetów i toną okruchów na fotelach.

Ford Fiesta

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Pora na zmiany. Od jakich czynności zacząć? Od wyniesienia z samochodu wszystkiego czego nie używamy, a z przyzwyczajenia wozimy ze sobą. Już dziś, wypakujmy zatem nieprzydatne już gadżety: płetwy, dmuchane rękawki i łopatki. Zdecydujmy się zostawić jedynie najważniejsze przedmioty, będąc przy tym rozsądnym i bezwzględnym.

Wyrzućmy wszystkie śmieci – puste puszki po napojach i opakowania po batonach i cukierkach. Wcielmy w życie zwyczaj wyrzucania wywozie (polecamy pod tym linkiem) na bieżąco, po opuszczeniu auta. Oprócz porządku, zaskoczy nas wówczas przyjemniejszy zapach.
Sprawdźmy kokpit oraz miejsca pod podłokietnikami. Poza śmieciami znajdziemy tam z całą pewnością masę pieniędzy lub zapasowy klucz do garażu. Pamiętajmy o siedzeniach i bagażniku.
W następnej kolejności skupmy się na szybach, zwłaszcza przedniej. Czysta szyba to istotna kwestia w czasie jazdy, z czym zgodzi się każdy kierowca. Kłopotliwe bywają smugi – zapowiedź zużycia wycieraczki do samochodu . Wtedy niezbędna jest ich wymiana.

Brudna i pełna drobinek piasku powierzchnia, może skutecznie niszczyć pióro. Zimową porą, mało uważne oczyszczenie ze szronu i lodu jest kolejnym powodem uszkodzenia i pojawiających się smug. Pamiętajmy zatem, aby solidnie oczyszczać szybę przed jazdą.zweryfikuj ofertę (rozwinięcie zagadnienia: pozostałe informacje w serwisie http://www.s-performance.pl/)Dobrze jest raz na jakiś czas przetrzeć powierzchnię roboczą wycieraczki do samochodu mokrą szmatką, z dodatkiem dowolnego środka czyszczącego. Znacznie powinno to wydłużyć jej żywotność i poprawić skuteczność działania (www). Od czasu do czasu odświeżmy także gumki, przecierając je czystą gliceryną, której łatwo pozbędziemy się za pomocą czystej wody.

Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest konsekwencja. Auto, którego zadbane wnętrze zaprasza do jazdy, to rezultat starań całej rodziny. Zapomnijmy o samodzielnej walce z wiatrakami i wprowadźmy powszechnie obowiązujące zasady, dotyczące czystości we wspólnym, rodzinnym aucie.