W państwie jest coraz większa ilość fanów kawy.

Na szczęście coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że kawa rozpuszczalna nie jest za rewelacyjnym gatunkiem kawy, ale zaczyna szukać lepszej kawy w ziarnach. Co najlepsze, kawę ziarnistą można teraz parzyć sobie w domu, co zdecydowanie przyczyni się do zwiększenia popularności napoju w naszym kraju.

Espresso

Autor: Sagafredo Zanetti
Źródło: Sagafredo Zanetti

Dzisiaj na rynku istnieje tak dużo maszyn, za pomocą których można zrobić kawę, że każdy bez wątpliwości znajdzie coś właściwego dla siebie. Można wskazać dla przykładu nowoczesne kawiarki, które dzisiaj wracają do łask, a posiadanie takiego urządzenia wystylizowanego na stary jest powodem do dumy. Oprócz kawiarek można używać także dripperów, które są bardzo nowoczesne, ale równocześnie bardzo łatwe w obsłudze. Decydując się na robienie kawy samodzielnie w domu trzeba pamiętać również o zakupie młynka do kawy. Podstawą dobrego parzenia kawy jest bowiem korzystanie ze świeżo zmielonych ziaren. Teraz najbardziej modna jest kawa Arabica, którą można kupić w wielu sklepów w postaci ziaren. Dla prawdziwych miłośników kawy polecamy gorąco wizytę w jakiejś palarni kawy. To palarnie, w których dopiero zebrane ziarna są odpowiednio obrabiane do dalszego parzenia.

Jeśli ktoś zna się na kawie trochę lepiej, niewątpliwie doceni ziarna zakupione właśnie w takiej palarni, bezpośrednio od producenta obsługującego sklep z kawą ziarnistą. Prawie każda palarnia kawy to miejsce, w którym można również zakupić wszystkie akcesoria niezbędne do parzenia kawy osobiście w domu. Kiedy w Twoim otoczeniu jest jakiś fan kawy, wizyta w palarni kawy może dać Ci dużo fantastycznych pomysłów na prezent dla niego. Możliwość zakupienia świeżo mielonej kawy pochodzącej z odległych zakątków świata oraz zaparzenia jej samodzielnie w domu bez wątpienia zachwyci każdego fana kawy. Jeśli zaś nie ma on jeszcze sprzętów do przygotowania kawy, można opłacić mu wizytę w takiej palarni. Mnóstwo z nich oferuje również kursy (korepetycje z matetamtyki) parzenia kawy – zakupienie takiego kursu zdecydowanie będzie genialnym pomysłem.