Jaki samochód kupić?

Olbrzymia utrata wartości, duża awaryjność, znaczne koszty reperacji – razem z wiekiem samochodów zmieniają się problemy ich posiadaczy. Podpowiemy , jak wybrać optymalny pojazd używany. Na który samochód się zdecydować? Nowy, 3-letni, 5-letni, a może starszy ? Każda z grup wiekowych posiada swe wady jak też plusy. Niektóre samochody pozwalają oszczędzać pieniądze, inne – czas oraz nerwy.

Najwięcej plusów – na pierwszy rzut oka – posiada nowe auto,

volkswagen

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

ale starczy zwięzła analiza ekonomiczna, żeby przekonać się, iż nie będzie to wybór najbardziej korzystny finansowo. Częstokroć, żeby zakupić auto w salonie, trzeba się wspomóc pożyczką, a to dodatkowo podwyższa finalną cenę samochodu. Ponadto, utrzymanie gwarancji wymaga przeprowadzania odpłatnych przeglądów cyklicznych w autoryzowanym serwisie obsługi. Co więcej, musimy płacić z prywatnej kieszeni za wymianę niektórych elementów. Do tego wypada dodać jeszcze koszty ubezpieczenia.

Ciekawe fakty o tym obszarze tematycznym pozyskasz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna jest jedynie jedna! Sprawdź nas!

Podsumowując na pytanie – jakie auto wybrać? – każdy musi odpowiedzieć sobie osobiście, jednak w kwestii tej dobrze jest się kierować naszymi sugestiami. Największy wpływ na decyzję o wieku auta mają finanse. O ile ktoś posiada ich wiele, nie powinien się przejmować znaczną utratą ceny w początkowych latach eksploatacji, powinien wybrać auto nowe, można wówczas dokładnie dopasować pojazd do swych indywidualnych wymagań.

Z wielu przyczyn najbardziej korzystny będzie zakup wozu 2- lub też 3-letniego. Przede wszystkim ma już ono za sobą najogromniejszy ubytek wartości, chociaż jest ciągle bardzo przyzwoite. Z reguły przebieg 3-letniego pojazdu nie jest jeszcze zbyt duży. Awaryjność tychże egzemplarzy powinna być wciąż

volkswagen

Autor: Rocco Demas
Źródło: http://www.flickr.com

niewielka, a zatem również koszta utrzymania mające związek z serwisem, będą małe. Co prawda właściciel 2-latka nie może już zazwyczaj liczyć na naprawy w ramach gwarancji, ale dzięki temu ma szansę wyboru mniej drogiego zakładu. Autor

Niestety, części do najnowszych modeli są jeszcze trudno dostępne. Dobrze jest zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić dostępność elementów zamiennych dla danej marki pojazdu. Można to uczynić przykładowo poprzez napisanie w przeglądarkę internetową hasła: VW serwis Kraków bądź też Volkswagen serwis Kraków, opcjonalnie słów: reflektory Volkswagen.

Inne, także niezwykle zajmujące szerokie opracowanie (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/ford) przedstawionego zagadnienia odnajdziesz w tym miejscu. Zobacz koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Opracował