Jak dbać o czystość w aucie

Każdy posiadacz rodzinnego auta jest świadom tego, z jaką trudnością przychodzi utrzymanie w nim porządku. Codzienne wyjazdy czy weekendowe podróże z dziećmi, są jednoznaczne z niezliczoną ilością zbędnych przedmiotów oraz toną okruchów na fotelach. Dodatkowo, za chwilę nadejdzie wakacyjny, rodzinny wyjazd… Czy w związku z tym może być mowa o komforcie jazdy?

Samochód sportowy

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Czas to zmienić! Namawiamy by jak najszybciej zapoznać się z zasadą „sześciu miesięcy”. Od jakich czynności zacząć? Od pozbycia się z samochodu wszystkiego czego nie używamy lub prawdopodobnie nie użyjemy, jednak z przyzwyczajenia wozimy ze sobą. Zimą wypakujmy płetwy, w maju – skrobaczkę i łańcuchy do koła. Zostawmy tylko niezbędne rzeczy, kierując się przy tym zdrowym rozsądkiem. Wyrzućmy wszystkie wywozie (polecamy www.toensmeier.pl) – puste puszki po napojach, papierki, reklamówki. Zaprowadźmy zwyczaj pozbywania się śmieci na bieżąco, przy wysiadaniu z samochodu. Oprócz porządku, zyskamy też świeższy zapach.

Chevrolet

Autor: Chevrolet
Źródło: Chevrolet

Sprawdźmy kokpit i miejsca pod podłokietnikami. To może być szansa na znalezienie wielkich skarbów! Poza śmieciami znajdziemy tam na pewno całą górę pieniędzy tudzież zagubiony kolczyk. W pielęgnacji kokpitu pomogą nam specjalne kosmetyki samochodowe, np. spraye i chusteczki. Tego typu preparaty powinniśmy mieć pod ręką w samochodzie, gdyż mogą okazać się niezwykle użyteczne w wielu sytuacjach. Nie zapomnijmy o fotelach i bagażniku. Przedmioty fruwające po samochodzie często tam trafiają. Zapewne znajdziemy tam stare gazety, gazetki reklamowe oraz inne ”niezbędne” przedmioty. Może i obawiamy się, iż bez migoczącej choinki, barwnych naszyjników czy maskotek nie poradzimy sobie na wyjeździe, lecz spokojnie. Damy radę! Prawda jest bolesna – takie „ozdoby” to nie tylko kicz, lecz nade wszystko rozpraszacze uwagi i straszne kurzołapy.

Podsumowując, jednorazowe porządki niczego nie zmienią. Auto, którego zadbane wnętrze zaprasza do jazdy, to wynik przyzwyczajeń wszystkich domowników. Zapomnij o samodzielnej walce z wiatrakami i wprowadź codziennie obowiązujące zasady, dotyczące czystości w waszym wspólnym, rodzinnym samochodzie. Użyteczne będą z pewnością takie produkty jak chociażby preparat do czyszczenia felg.