Rynek szkoleń dla firm

Na rynku szkoleniowym możemy znaleźć obecnie bardzo dużą ilość ciekawych rozwiązań dla biznesu. Dość popularną ostatnio tematyką szkoleń jest szkolenie 5s. Szkolenie to wzięło swoją nazwę od pierwszych liter słów, które określają podstawowe reguły, jakimi kieruje się ta metoda.

Przykładowo na początku należy wynieść wszystkie przedmioty, jakie mogą przeszkadzać nam w pracy. Przedmioty te oznacza się zwykle znacznikami w kolorze czerwonym. Po tym lądują takie przedmioty w jednym miejscu, gdzie określa sięich wartość podczas pracy. Jest to selekcja. Następna część to systematyka. Tutaj trzeba umieścić przedmioty w taki sposób, żeby mieć do nich łatwy dostęp, jednak tylko na tyle, ile potrzebujemy aby skutecznie pracować. Umiejscowienie ich musi być klarowne żeby nie tracić czasu na szukanie danej rzeczy. Lokalizacja jest porządnie opisana.

szkolenie

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny istotny składnik całej układanki to sprzątanie. Za pomocą cyklicznego sprzątania mamy możliwość nie tylko odczuwać komfort w biurze ale przede wszystkim możemy szanować naszą pracę.

Emocjonuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (www.jamorski.pl/upadlosci-restrukturyzacja/) pokrewnego wpisu – on też jest warty uwagi.

Następnym etapem jest standaryzacja. Chodzi tutaj o utrwalenie wszystkich zasad, jakie uprzednio wdrożyliśmy w życie. Należy tutaj więc spisać wszystkie zasady, zrobić odpowiednie instrukcje, harmonogramy, listy kontrolne itp. Ostatnim elementem tej układanki znajduje się samodyscyplina. Należy na tym etapie permanentnie dbać o to, aby pracownicy pragnął zachować wszystkie wypracowane metody.

Do tego wdraża się szereg reguł, których należy się trzymać, aby uzyskiwać jak najwyższe rezultaty – przeczytać więcej można na . Da się w takim razie stwierdzić, że pierwsze trzy etapy tej techniki budują całą strukturę a następnie w czwartej części oraz w piątym etapie próbuje się utrzymać wcześniejszą metodę. Dzięki stosowaniu takiej metody możemy uniknąć niebezpieczeństwo wystąpienia niewłaściwych działań w trakcie pracy. Oprócz tego stosowanie z tych metod przyczyni się do tego, że działania każdego pracownika będą bardziej efektywne i skuteczniejsze.

Redukcja kosztów, dużo lepsze efekty oraz wyższy poziom bezpieczeństwa w w firmie to tylko podstawowe skutki wdrożenia koncepcji 5s. Specjalistyczne szkolenia 5s adresowane są zwykle nie tylko do pracowników, ale również do osób zarządzających firmą. Koszty będą niższe, a praca lepsza.