Kilka porad na temat zamków do drzwi

Z uwagi metodę montażu zamki rozróżniamy na wpuszczane i nawierzchniowe. Wpuszczane inaczej są określane wewnętrznymi i zakładane są jak sama nazwa mówi w środku drzwi w specjalnie przygotowanym do tego otworze. Te drugie przytwierdzane są do drzwi. Zazwyczaj z jednej strony są one otwierane przy pomocy klucza natomiast z drugiej za pomocą zasuwy.

Zanim nabędziemy zamek do drzwi należy sprawdzić kilka niby mało znaczących a jednak ogromnie istotnych rzeczy. W głównej mierze trzeba stwierdzić, w którą stronę otwierają się drzwi. Później, jaka jest grubość oraz wysokość drzwi a również wymiar i kształt zamka. Kupować należy zamki poddane próbie przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Zamek możemy wymienić osobiście bądź skorzystać z pomocy fachowców. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową: „wymiana zamków” i znaleźć odpowiednią firmę.

zamek do drzwi

Autor: Jay Thompson
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku można znaleźć bogatą ofertę różnych rodzajów zamków. Najłatwiej znaleźć w Internecie i zmieniając nazwę miasta w zależności od tego, gdzie chcemy je nabyć. Najlepiej założyć więcej niźli jeden zamek i najlepiej, żeby pochodziły od różnych wytwórców. Dzięki temu złodziej niewielkie możliwości na rabunek naszego mieszkania. Kiedy zdecydujemy się bez niczyjej pomocy założyć zamek powinno się wcześniej prześledzić na ten temat wzmianki. Odnajdziemy je najprędzej i bez trudu w Internecie wklepując: „montaż zamków”. Tutaj dowiemy się, że należy na początku rozebrać klamkę. W następnej kolejności zdjąć blaszkę ochronną wokół klamki i wkładki. Następnie ściągamy wkładkę również zamek. Teraz czas na montaż nowiutkiego zamka. Polega on na umieszczeniu kasety w zagłębienie wyznaczone na kasetę.

Zobacz ten odnośnik, ponieważ odnajdziesz tam absorbujące informacje, które zapewne Cię zainteresują – to bardzo użyteczna propozycja (http://kamrec.pl/)!

Później kluczem kontrolujemy pracę zasuwy – ustawiamy go do pozycji zamkniętej i obserwujemy czy kaseta zamka działa jak należy. Jeżeli wymieniamy wkładkę na nową, należy ją tak dobrać żeby nie wystawała za zamocowane szyldy. Dokręcamy szyldy wokół wkładki a także te, które kamuflują połączenia klamki z kasetą zamka. Na sam koniec montujemy klamkę wkładając ją w otwór w szyldzie przeznaczony na nią. Klamkę zakładamy dokręcając ją niedużą śrubką z jednej strony.

Czasami może nam się zdarzyć niemiły wypadek, czyli zatrzaśnięcie drzwi. Jeśli po wielu próbach nie udaje nam się osobiście rozgryźć otwarcie zamka trzeba wówczas skorzystać z pomocy specjalistów.do serwisu twórcy (http://anplast.pl/produkty/odwodnienie-dachu/dach-skosny/rynny-marley,2,6558)Otwieranie zamków nie należy do najtańszych rzeczy. Fachowcy zwykle biorą więcej niż 100 zł za godzinę pracy. Na szczęście przeważnie w przeciągu tej godziny udaje im się otworzyć zamek.
Źródło: Pogotowiezamkowe.com.pl