Metody pozyskania maszyn budowlanych

Budowę domu w większości wypadków powierzamy fachurom, ekipie budowlańców, która szybko i bezproblemowo postawi nam budynek marzeń, zgodnie z wcześniejszym projektem. Większość takich firm by obniżyć ceny dzierżawi maszyny budowlane, zwłaszcza te, które dana ekipa stosuje co kilka lub kilkanaście zleceń, bowiem utrzymywanie przykładowo koparki może okazać się nie intratne.

Mamy jednak w podobnej sytuacji kilka rozwiązań. Na przykład możemy nająć podwykonawcę mającego przydatną maszyną budowlaną i z odpowiednio przeszkoloną załogą. W końcu maszyny budowlane to skomplikowane urządzenia i do ich obsługi potrzeba odpowiednich ludzi.

Zajrzyj na następną stronę – w niej czeka na Ciebie kompleksowy raport (http://www.infinitex.pl/oferta/) nowego działu. Zrobiliśmy go dla Ciebie z przyjemnością.

Nie każdy budowniczy może prowadzić spychacz. Przykładem takiego rozwiązania sprawy niech będzie interwencyjne wzmacnianie dołów, dla której to czynności starczy od czasu do czasu wynająć koparki. Rozwiązaniem pośrednim pomiędzy zakupem a najmem jest leasing, innymi słowy wariant dzierżawy dowolnej rzeczy z możliwością jej kupienia po skończonej umowy leasingowej. Poza tym ta forma subwencjonowania przedsięwzięcia daje również korzyści fiskalne w postaci przykładowo możliwości obniżenia podatku

Żurawie na budowie

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

VAT. Kolejną korzyścią dla firmy budowlanej jest fakt, iż przedmiot leasingu (dla przykładu koparki) jest w ramach umowy ubezpieczony. Jeśli w czasie normalnej pracy spychacz w leasingu ulegnie wypadkowi, koszta naprawy pokryje ubezpieczyciel. Jak wiadomo na placu budowy mogą przydarzyć się rożne zdarzenia. Kolejną formą nabycia maszyn budowlanych jest zwyczajny zakup. Na pewno najdroższa opcja, ale spychacz staje się nasza własnością, w związku z tym mamy możliwość nim swobodnie rozporządzać.

Wybór oczywiście należy do nas i zależny jest od biznesplanu jaki spełniamy. Również osoby prywatne bywają zainteresowane co najmniej poniektórymi maszyny budowlane. Najprostsze maszyny budowlane jak wiertarki lub betoniarki ma możliwość pożyczyć każdy by zrealizować proste roboty budowlane, przykładowo zreperować murowany płot, lub zrealizować wylewkę pod nowy taras. Bądź na swej działce zbudować murowaną altankę, żeby było gdzie trzymać utensylia ogrodnicze w okresie nieobecności posiadacza miłującego porządek w siedlisku i gospodarstwie.