Jak podchodzimy do naszych spraw zawodowych?

Z jakim zjawiskiem kojarzy nam się praca? Wielu powie, że to udręka porannego zrywania się z łóżka, stres związany z różnorodnymi obowiązkami czy niedobór wolnego czasu na inne kwestie. Wszystkie tego typu przykłady są często spotykane, choć każdy ma innego przełożonego i każdy także zgoła odmiennie reaguje na różne sprawy. Są osoby, które lubią wstawać i takie, co nie mogą funkcjonować bez pracy. Tak, trudno w to zawierzyć, lecz tak istotnie jest.

praca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

To osoby, które znacznie męczą się, gdy przychodzi weekend i trzeba siedzieć w domu, ewentualnie gdzieś pojechać, wyjść do kina, czy do klubu. Dla tego typu osób to udręka, oni bez przerwy myślą o pracy i z wytęsknienie czekają na początek tygodnia. Jeśli spotkanie z innymi osobami to za żadną cenę nie poza pracą, ale szkolenia integracyjne lube inne szkolenia dla firm, już zdecydowanie tak – szkolenia biznesowe – Wszystko, co jest związane z pracą jest istotne, reszta to gra niewarta świeczki.

Większość z nas nie lubi swojej pracy.

Jeżeli wciąż nie udało Ci się wyszukać niczego fajnego, to sprawdź pod linkiem (http://www.efematic.pl/), tu na pewno odnajdziesz to, co okaże się dla Ciebie teraz użyteczne.

Są różne powody tego typu stanu. Niektórzy mają nieskomplikowany podział, czyli mamy przedstawicieli klasy, która musi pracować, zarabia mało, tak więc żadnym sposobem nie (bazalt.pl-przejdź na naszą stronę to łącze) może preferować swojej pracy. Kolejna grupa zarabia sporo pieniędzy, powyżej średniej krajowej, ale wykonuje pracę, którą nie do końca akceptuje. Daje pieniądze, lecz nie wpływa na zwiększenie satysfakcji. Ostatnia zaś grupa, to osoby wykonujące zawód, jaki bardzo preferują, sprawia im spełnienie, a jednocześnie przynosi spore dochody.

Jak nietrudno odgadnąć, najwięcej z nas jest w grupie pierwszej, przeważnie narzekamy na swoje zatrudnienie (mając często powody do narzekania). Na kolejnych pozycjach znajduje się grupa numer dwa. Chociaż praca jest jałowa i nie sprawia zadowolenia, nie sprawia, iż realizujemy się zawodowo, to chociaż pozwala zarobić na wspaniałe wakacje czy na możliwości, jakich nie mają inni ludzie (piękny, drogi samochód, cudowny dom). Trzecia grupa to szczęściarze, lecz jak to w życiu bywa, jest ich najmniej.
Jest za to grupa ludzi o których można powiedzieć: szczęśliwi, spełnieni zawodowo, ale słabo wynagradzani. To osoby, które nie oddałyby swojej pracy nikomu innemu, ale jednocześnie nie są wynagradzane solidne. Różne są powody tego typu stanu, najczęściej są to branże słabo opłacane, a skoro rynek nie oferuje wyższych zarobków to nie ma na nie po prostu szans. Nie jest to kwestia zmiany firmy, te czynniki dyktuje rynek, na który nie mamy żadnego oddziaływania.