Do jakiego kantora lepiej się udać? Stacjonarnego czy internetowego?

Kantory to instytucje, w których potencjalni klienci mogą wymienić pieniądze na dowolną, potrzebną im aktualnie walutę. Dzisiaj każdy interesant ma szansę wyboru między kantorem tradycyjnym a kantorem internetowym. Czym się odróżniają?

kantor w centrum handlowym

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszy jest fakt, że do kantoru stacjonarnego udajemy się osobiście. Interesant nie musi się obawiać, że pieniądze, które chce zamienić, nagle znikną – gotówka wymieniana jest w bezpieczny sposób. Do tego kantor tradycyjny jest bardzo łatwo dostępny. W dużych miejscowościach można wyszukać co najmniej kilkanaście punktów wymiany walut. Jeśli chcemy je jak najszybciej wyszukać, trzeba wpisać w Google właściwą frazę, np. „kantor Wrocław”. Kantory mijamy w czasie drogi do pracy, na spacerze czy podczas zakupów. Musimy tylko iść do jednego z nich i zrealizować stosowną transakcję. Jeżeli kilka kantorów mieści się blisko siebie, można sprawdzić, jaki jest obecnie np. kurs euro w kantorze, aby wybrać najbardziej dogodną opcję. Odchylenia nie powinny być znaczące. Kursy walut widnieją na tablicach z kursami. Trzeba dodać, że w kantorach tradycyjnych powinniśmy mieć na uwadze spread wynoszący ok. kilku procent . Jeżeli chcemy wymienić większą gotówkę, możemy zapytać o lepszy kurs.

Nie są przy tym wymagane żadne formalności. Jeżeli zaś chodzi o kantory online, klienci niekiedy boją się dokonywać w nich transakcji, jako że nie ufają metodom ich działania i niepokoją się o utratę własnych funduszy. Jednak powoli się to zmienia, nade wszystko z tej racji, iż spread jest tutaj o wiele niższy niż w przypadku kantorów stacjonarnych. Klienci mogą odczuwać różnicę zwłaszcza, jeśli zamieniają większe kwoty. Drugą bezsprzeczną zaletą kantorów online jest wygoda transakcji.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do poczytania. Znajduje się tutaj dużo przydatnych wskazówek, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Petenci chcący zrealizować transakcję nie muszą opuszczać domu, zaś cała operacja odbywa się przy pomocy paru kliknięć na odpowiedniej stronie internetowej. Dodatkowo kantory online są otwarte 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Należy jednak zaznaczyć, iż czasami wymagane jest posiadanie konta walutowego.
Znając różnice między kantorami stacjonarnymi a kantorami internetowymi prościej będzie nam zadecydować, którą wersję wybrać. Najistotniejsze to zrealizować dogodną transakcję i w szybki sposób wymienić gotówkę na pożądaną walutę.