Świat skarpet nieustannie zaskakuje. Skarpety z bambusa innowacyjnością w nowoczesnej komodzie

Myślałeś o tym, kto wymyślił skarpety? Otóż już w starożytnym Rzymie pojawiła się ta część garderoby i od słowa „soccus” utworzyła się definicja skarpeta. Na przestrzeni wieków udoskonalano ich tworzenie, jednak zaledwie pod koniec XIX wieku zadomowiły się na stałe w naszych domach. Współczesny świat skarpet jest wbrew pozorom różnorodny. Ich mnogość przeznaczenia i różnorakość jest fascynująca.

W skarpetkach chodzimy odpowiednio do pory roku lub aury. To nierozerwalny motyw niemal każdego ubioru. Perfekcyjna skarpeta umożliwia oddychać nogom nie uciskając przy tym łydek, co jest istotne przy codziennym korzystaniu. Zasadniczy jest też materiał, z którego są zrobione, bowiem to rozstrzyga czy będziemy mieć wypoczęte i świeże nogi.

nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl

Na rynku można spotkać różne skarpety, podkolanówki, skarpety stopki (pokaż szczegóły), sportowe czy wyspecjalizowane. Będąc przy specjalistycznej skarpecie trzeba wspomnieć o zastosowanych włóknach antygrzybicznych i anty zapachowych, które znakomicie sprawdzą się w przypadku dżentelmenów. To oni najczęściej narzekają po całym dniu na kłopoty ze stopami. Garderoba ta rozwinęła się zwłaszcza w gimnastyce. Postawiono na dużą jakość materiałów oraz specjalistyczną konstrukcję. Wzmocnienia na obszarach przecierających się sprawiają długotrwałe używanie. W szczególności skarpety damskie są rozpowszechnione w świecie sportu. Tutaj wytwórcy pokazali wielką fantazję stwarzając najróżniejsze rodzaje tego akcesorium. Kolorystyka, dobór tworzyw i ich zastosowanie jest rzeczywiście dużej klasy.

Ciekawostką są skarpety z bambusa. Wytworzona włóknina z tej rośliny zawiera znaczne właściwości antybakteryjne i higroskopijne, czyli drenuje wilgoć z nóg. Omawiany bambus do wytworzenia tej wyjątkowej włókniny, wywodzi się z proekologicznych upraw,tak więc jest w stu procentach naturalny. Jest to przełom w gałęzi przemysłu odzieżowego, gdyż wprowadzenie takiego włókna powoduje wykluczenie niemiłych zapachów oraz zdrowe oddychanie każdych stóp. Co istotne, tak wyprodukowane skarpetki swoje cechy utrzymują po kilkunastu czyszczeniach i pozostają wciąż delikatne w dotyku. To przewrót w świecie skarpet. Wobec tego możemy bez problemu dobrać dla siebie lub dla rodziny niecodzienne skarpetki myśląc jednocześnie o zdrowotnej stronie odzieży.
Autor