Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do jazdy? Nie przejmuj się i zobacz, jak możesz zezłomować zużyte auto.

Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do jazdy. Nie przejmuj się i odkryj, jak możesz zezłomować zużyte auto. Jeżeli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to musimy je zezłomować. Jeśli nie zdecydujemy się na ten ruch, nasz pojazd nadal będzie widnieć w rejestrze, a my zaś będziemy musieli regulować opłaty za obligatoryjne składki. Możemy także sprzedać samochód na części.

Ale jest to ryzykowny ruch, bo niejednokrotnie warsztaty, które reklamują się w licznych mediach nie są uprawnione do przeprowadzania wskazanych czynności.

Złomowanie aut

Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli planujemy legalnie zezłomować nasze auto, powinniśmy mieć świadomość, iż taka czynność nakłada na nas konkretne zobowiązania. Po pierwsze podczas przekazywania samochodu na złom powinniśmy okazać następujące dokumenty, tj.: dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający naszą tożsamość,dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeżeli takowa była wydana, bądź inny dokument, który potwierdzi informacje zamieszczone w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu powinien przyjąć wyłącznie auto – https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/lance-myjek-techkar,2,3545 – wyłączone z eksploatacji, które posiada numer VIN a także numer nadwozia, podwozia lub ramy. Ponadto do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych. Pracownik firmy powinien wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie pojazdu. Dodatkowo musi przekazać do właściwego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu samochodu.

Co powinniśmy następnie zrobić?Po otrzymaniu wyżej wymienionych dokumentów mamy 30 dni, aby udać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością należy sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do opłacenia. Jeżeli tak powinniśmy je szybko uregulować.

Jak znaleźć dobre miejsce dla swego starego auta?Jeżeli szukamy dobrego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując przykładowo: złomowanie pojazdów Rzeszów albo złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko zależy od miejsca naszego zamieszkania. Jeżeli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie polecanym miastem do złomowania samochodu.

Jak wygląda procedura złomowania?

Złomowanie

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy oddać samochód do punktu zbierania pojazdów. Miej świadomość, że firma,w której zostawiasz auto nie może od ciebie żądać żadnych opłat, chyba że Twój samochód jest niekompletny i jego waga jest o 10% mniejsza niż ta która została określona w dowodzie rejestracyjnym. Wtedy powinniśmysię liczyć, z tym, że za każdy brakujący kilogram zapłacimy ok. 10 zł.

Jasne jest, że każdy pojazd jest traktowany jak członek rodziny. To właśnie dzięki niemu mogliśmy zwiedzić kawał świata, poznać nowe, ciekawe miejsca. Dlatego złomowanie pojazdu może być sporym przeżyciem. Z tego powodu, tak ważne jest odkrycie dobrego punktu złomowania, w którym ze spokojem zostawimy nasze auto.