Idzie przymrozek, idealny moment na wymianę ogumienia

Na polskich ulicach przydarza się wiele stłuczek. Zazwyczaj słyszy się, iż przyczyną było przyjmowanie procentów przez kierowcę, za duża prędkość jazdy, brak fantazji. Wydarzają się także wypadki i to poważne spowodowane wadami samochodu lub jego elementów. Oczywiście trzeba regularnie robić przeglądy samochodu, reagować odpowiednio na wszelkie kontrolki, nie ignorować ostrzeżeń, jakie wysyła nam samochód.

Używajmy również markowych, dobrych części zamiennych, a wówczas będziemy mieli pewność, że dbamy o to, aby nasz samochód był bezpieczny.

Hurtopony.pl - opony

Źródło: Hurtopony.pl

Niezwykle ważne są podstawy – czyli opony. Na przykład dobre opony (kliknij tu) Micheline doskonale się sprawdzą. Ważne jest, abyśmy nie zapominali o tym, że w naszym klimacie przydają się zarówno opony —tutaj sklep z oponami— letnie jak również zimowe. Tak zwane całoroczne nie spełniają swojego zadania dobrze, pamiętajmy o tym. Zwykle na przykład opony Dębica możemy zakupić po promocyjnych cenach – sprawdzajmy latem czy czasem sklepy nie planują wyprzedaży, bo mogą się trafić nam naprawdę świetne egzemplarze za nieduże pieniądze. Zdecydowanie lepiej opony zimowe kupować latem, a letnie w okresie zimy. Naturalnie pod warunkiem, że mamy je gdzie przechowywać. Pamiętajmy również o właściwych felgach i o dopasowanych nakrętkach. Sposób mocowania opony powinien być bardzo bezpieczny, gdyż jeżeli odpadnie ono w trakcie jazdy, nawet przy niewielkiej prędkości mogą zagrażać nam poważne następstwa. Najczęściej dobre opony Yokohama, opony Barum (*link do sklepu*) czy podobne markowe mają swój system montażu, więc sprawdźmy czy wszystko będzie zrobione dobrze.

Każde auto zasługuje na dobre traktowanie. Musimy pamiętać o wymianie oleju, uzupełnianiu płynów, czyszczeniu klimatyzacji, umyjmy go co jakiś czas, a posłuży nam długo i bezawaryjnie. Nie oszczędzajmy na samochodzie. Wiadomo że opony BFGoodrich czy inne równie rozpoznawanej marki kosztują więcej, ale zdecydowanie należy zainwestować w nie paręset złotych więcej, żeby mieć gwarancję, że nasz pojazd będzie zabezpieczony. Zwróćmy na to szczególną uwagę zwłaszcza jeżeli autem wozimy pociechy. Bezpieczeństwo jest zdecydowanie najistotniejsze. Nie oszczędzajmy na nim.