Jakimi metodami odbywa się rekrutacja najlepszych managerów, plusy i minusy pracy kontraktowej.

Rynek zatrudnienia dla wysokiej klasy specjalistów rządzi się zupełnie innymi prawami niż przy szeregowych pracownikach, zupełnie odmienne będą również sposoby rekrutacji. To, co chyba każdy z nas doskonale będzie znał z różnych poradników, to znaczy wysłanie CV, zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i jeżeli wszystko pójdzie dobrze podpisanie umowy to w przypadku managerów zupełnie się nie sprawdzi.

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Już forma kontaktów między pracodawcami (zobacz akcyza za samochód) a kandydatami będzie zupełnie odmienna, rzadko ogłoszenia z tego typu propozycjami pojawiają się w internecie albo prasie. Najczęściej rekrutację prowadzą doświadczeni doradcy, którzy sami dowiadują się o osobach mogących spełniać wymagane warunki i kontaktują się bezpośrednio z nimi. Rekrutacja managerów najczęściej przebiega w kilku etapach i na różnych szczeblach. Za każdym razem należy być doskonale przygotowanym, bo przy szukaniu kandydata na tak wysokie stanowiska nawet małe drobiazgi będą miały duże znaczenie, a wszystkie potknięcia i niedociągnięcia na pewno będą wyłapane (sprawdź: rekrutowanie managerów).

Jeśli osoba kandydująca na wolne miejsce w jakiejś firmie otrzyma tę posadę, to jedną z ważniejszych decyzji jaką będzie musiała podjąć jest sposób zatrudnienia. Obecnie w Polsce najpopularniejsze jest oferowanie etatów, lecz coraz większym zainteresowaniem cieszy się także praca kontraktowa. Jest ona szczególnie popularna właśnie wśród kierowników wyższego szczebla, którzy wynajmowani są na realizację konkretnych, długoterminowych zadań. Taki rodzaj zatrudnienia posiada sporo zalet w porównaniu z etatem, choć rzecz jasna nie można również zapominać o jego wadach.

kontrakt

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno na kontrakcie liczyć można na wyższą pensję, bo trochę inaczej wyglądają składki na zus, które niestety generują ogromne koszty w przypadku innych umów. Można również liczyć na więcej niezależności i dużą elastyczność godzin, choć te kwestie w każdym przypadku będą indywidualnie ustalane.

Czy ten temat Cię zaciekawi? Zobacz też na pomocne artykuły (http://mangata.com.pl/srubena-unia/) zawierające równie ważne dane, które na pewno zupełnie Cię pochłoną.

Wadą takiej formy zatrudnienia może być małe poczucie stabilności, kontrakt jest zawierany na określony czas i później trzeba znaleźć inną pracę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*