Jak poprawnie stosować klucz dynamometryczny w czasie naprawy samochodu?

Niekiedy zdarzy nam się tak, że musimy użyć narzędzi zawodowych. Powodem tego może być jakaś nieprzewidziana usterka. Może tak być, że w owej chwili nie będziemy mieli pod ręką żadnego mechanika. Wtedy niezmiernie istotne jest to, żeby samemu szybko posłużyć się specjalistycznymi przyrządami.

Wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Nie każdy miał możliwość z tych narzędzi korzystać, dlatego też taki tekst może okazać się bardzo przydatny. Jak więc sprawnie posługiwać się podnośnikiem hydraulicznym i kluczem dynamometrycznym? Oto parę rad, które mogą pomóc w wybrnięciu z problematycznej sytuacji.

Na drodze w czasie jazdy mogą wydarzyć się się niespodziewane sytuacje. Silnik może nagle przestać działać lub opona zostać przebita. W przypadku przebicia opony bardzo przydatny może być podnośnik hydrauliczny.

Kliknij ten link i sprawdź tu Producent EBC BRAKES podobne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaintrygują, więc nie zwlekaj za długo:)

Dzięki niemu będzie możliwe podniesienie auta i wymiana opony. Oczywiście do wymiany koła będzie potrzebne następne narzędzie. Niewiele osób zma o tym pojęcie, że dobrym przyrządem do wymiany koła może być również klucz dynamometryczny. Jest bardzo skutecznym narzędziem w czasie wymiany koła. Do czego jeszcze można zastosować klucz dynamometryczny?

Częstokroć śruby (zobacz i porównaj) w aucie są montowane na wyczucie. Silnie się je przykręca i to wystarczy. Niektóre jednak śruby wymagają precyzyjnego przykręcenia. Szczególnie te, które są łącznikiem elementów ze stali lub z aluminium. Wtedy trzeba być starannym. I tu z pomocą może przybyć wspomniany klucz. Klucz dynamometryczny Yato nadaje się do tego wybitnie. Tutaj oferta:

W pierwszej kolejności powinno się ustawić w kluczu właściwy moment, co ustrzeże śrubę przed uszkodzeniem. Potem trzeba powoli przykręcać śrubę. Tak długo należy przykręcać, aż się usłyszy charakterystyczny dźwięk. Jeżeli zignoruje się to kliknięcie, to istnieje zagrożenie zerwania śruby. Chyba, że klucz ma zabezpieczenie, to można tego uniknąć. W momencie, gdy nie jest się przeświadczonym o tym, to trzeba zwolnić nacisk i ponownie dociągnąć. Następnie kolejny raz usłyszy się charakterystyczne kliknięcie. Profesjonalne posługiwanie się kluczem dynamometrycznym umożliwi sumienne przykręcenie śrub w wozie. Należałoby więc nauczyć się tym kluczem obchodzić. Oferta narzędzi warsztatowych zobacz tutaj.