zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logistyki

Jeszcze parę lat temu mało kto słyszał o logistyce, dzisiaj jest to niezwykle popularny zawód. Przeglądając ogłoszenia o pracę, trudno nie zauważyć, że w Polsce powstało zapotrzebowanie na fachowców z zakresu logistyki. Absolwenci logistyki zajmują posady kierownicze i specjalistyczne w przedsiębiorstwach handlowych, wytwórczych, usługowych, spedycyjnych.

Są potrzebni w niemal każdej dziedzinie gospodarki.
Inżynier transportu to znawca w sferze gospodarki przedsiębiorstw i handlu, zajmujący się nadzorowaniem procesem planowania i przepływu surowców, półproduktów i wyrobów. Oferty pracy logistyk dotyczą zwykle fachowców zajmujących się magazynami, napływem tworzyw do fabryki, a później wywożeniem gotowych wyrobów.

zatłoczone open office

Zaopatrzenie, planowanie wytwórczości, dystrybucja, spedycja, porozumiewanie się, to zakres obowiązków logistyka.
Oferty pracy logistyk (zobacz więcej na ten temat tutaj) wymagają od kandydatów znajomości języków obcych i stosownej obsługi komputera. Zasadnicze w owym zawodzie są umiejętności negocjacyjne i programowe, dobra organizacja pracy, dokładność, sztuka pracy pod przymusem czasu i znacznej odpowiedzialności. Logistyk winien cechować się zdolnością szczegółowego myślenia i bardzo dobrą znajomością gospodarki. Wymagana jest znajomość rynku usług logistycznych i przewozowych.
Oferty pracy logistyk zamieszczane są w wielu punktach. Wyjątkowo dużo propozycji można wyszukać na stronach internetowych. Takie oferty jak praca Sulechów, lub praca Szczytno, można znaleźć, nie wychodząc z domu. Zapotrzebowania na fachowców logistyków ciągle rośnie, a należy podkreślić, że fach ten gwarantuje przyciągające wynagrodzenie. Zarobki (zobacz zarobki anestezjolog) logistyków w dużym zakresie zależą od rejonu, zakresów firmy, oraz od biegłości i piastowanej roli.

Razem z rozwojem samej logistyki, wypływa mechaniczny rozkwit szkolenia kadry logistycznej. Logistykę można studiować na przeróżnych uczelniach. Są nawet szkoły logistyki, jakie nauczają wyłącznie profesjonalistów w owej sferze. Na studiach przywiązuje się dużą wagę do praktycznej znajomości języków obcych.