Jakim sposobem zredukować spalanie paliwa w samochodzie?

W dzisiejszych czasach samochody są rozpowszechnionym i stosunkowo tanim środkiem transportu, na który może praktycznie pozwolić sobie każdy, kto wyrazi chęć jego posiadania (oczywiście mowa nie o samochodach nowych, ale z drugiej ręki, których ceny rozpoczynają się od wysokości średniej miesięcznej pensji). Niestety sam zakup samochodu jest dopiero początkiem nakładów pieniężnych, ponieważ oprócz obowiązkowego ubezpieczenia, za którego brak nakładana jest nam surowa i bardzo odczuwalna finansowo kara (powyżej 3 tys zł), musimy także zadbać o aktualne naprawy, coroczne przeglądy i oczywiście o sama benzyna. Problemem większości osób, które posiadają auto, jest uporanie się z jego apetytem na paliwo – szczególnie początkujący kierowcy mają skłonności do szybkiej i nieekonomicznej jazdy. Jak więc spowodować, aby auto zaczęło mniej spalać?

zbiorniki, zbiorniki na paliwo

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Zacząć trzeba od tego, że podstawą jest odpowiednia jazda. Wiele zależy od samego kierującego: jeżeli nie będziemy impulsywnie przyśpieszać i zwalniać, a przy tym będziemy zwracać uwagę na nieprzekraczanie zbyt wysokich obrotów, na pewno samochód odwdzięczy się nam bardziej efektywną jazdą. Jeśli mimo zmiany nawyków, które towarzyszyły nam dotychczas przy prowadzeniu samochodu zmniejszenie spalania nie będzie nas satysfakcjonowało, powinniśmy zainteresować się w miarę nowym zjawiskiem, jakim jest ecotuning.

Pytacie niekiedy o naszą nową stronę. Oto ona. Trzeba kliknąć w poniższy link i można zobaczyć tam (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/wyposazenie-myjni-techkar/pneumatyczne-podajniki-techkar/akcesoria-pneumatyczne-techkar,2,3570) następne ciekawe wpisy.

Polega on na udoskonaleniu pracy silnika i zmniejszeniu jego zapotrzebowania na benzynę głównie dzięki przekodowaniu sterownika pracy silnika. Takie rozwiązanie często sprawia, iż pojazd nie tylko nie traci mocy (a czasem ją nawet zyskuje), ale również w każdym wypadku udaje się spowodować, że silnik potrzebuje mniej paliwa.

Źródło informacji:

W przypadku standardowych silników możemy liczyć na ok. 10% przyrost mocy, zaś silniki wysokoprężne, mające większe zapasy, zwykle zyskują ponad 20% mocy.

Przeczytaj, jakiego rodzaju informacje znajdziesz po przejściu na stronę (http://s-performance.pl/oferta/tuning-mechaniczny/). Niewątpliwie będą niesamowicie interesujące oraz warte uwagi, co sprawi, że wielokrotnie będziesz tu wracać.

Należy pamiętać, że aby ecotuning był skuteczny powinien być przeprowadzany przez profesjonalny i wypróbowany już przez nas warsztat, dodatkowo każdą zmiana powinna być monitorowana na bieżąco, tak, byśmy nie byli nagle zaskoczeni zmianami w specyfice pracy silnika. Dzięki takiemu tuningowi – szczególnie w przypadku nowoczesnych silników – można być pewnym, iż uzyskane efekty nie będą miały żadnych szkodliwych skutków.

Więcej –

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*