Zasady złomowania samochodów

Twoje auto jest w tragicznym stanie? Uwierz, nie warto wkładać w niego kolejnych funduszy. Ani się nie będziesz cieszyć własnym pojazdem, ani nie pojedziesz za daleko. Dłuższa wyprawa może okazać się niebezpieczna nie tylko dla ciebie, ale także dla jadących z tobą towarzyszy.

Musimy zatroszczyć się o wspólne bezpieczeństwo, a więc nie wsiadać do niesprawnego auta. Samochód, który odmawia posłuszeństwa i ma już swoje lata, trzeba oddać do stacji, której domeną jest złomowanie pojazdów. Warszawa to jedynie jedno z wielu miast, w którym można wykonać to w sposób profesjonalny. O czym należy wtedy pamiętać oraz jakie są zasady złomowania?Pierwsza z nich to wyszukanie stosownej Stacji Demontażu Pojazdów. Najprościej szukać jej na liście prowadzonej przez Urząd Marszałkowski. Przeważnie umieszczana jest na portalu internetowym urzędu, zatem nie będziemy mieć trudności, aby ją dostać. Po wybraniu stacji powinniśmy przygotować wszelkie wymagane dokumenty, zatem dowód osobisty, dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Dalsza artykuł Po drugie, samochód powinien być kompletny. Waga pojazdu skierowanego do złomowania nie może być niższa niż 90 % wartości wagi, jaka jest zapisana w dowodzie rejestracyjnym. Za brakujące kg klient będzie zmuszony dopłacić właściwą kwotę, zależną od określonego zakładu. Jednak to wciąż nie wszystko. Na złomowaniu auta da się zarobić. Stacja Demontażu Pojazdów płaci każdemu właścicielowi pojazdu należytą sumę. Choć nie są to duże pieniądze, zawsze można je dołączyć do raty na kolejny samochód bądź przeznaczyć na odrobinę przyjemności.

Czytaj także

Oprócz tego wiele stacji proponuje bezpłatne odebranie pojazdu z domu właściciela, zaś po dokonaniu wszelkich czynności dostarcza wypisane zaświadczenie mówiące, że zrealizowane zostało złomowanie pojazdów. Łódź, jak każda miejscowość w kraju, jest właściwym miejscem do wyszukania tego rodzaju stacji.

Jeżeli zainteresowała Cię prezentowana kwestia, bez wahania wejdź na ten odnośnik – to źródło na pewno również będzie dla Ciebie wartościowe!

Dlatego znajdźmy ją jak najszybciej, a wszystko pójdzie błyskawicznie.
Teraz już wiesz, co trzeba zrobić, jeżeli niezbędne ci złomowanie pojazdów. Nowy Sącz lub Lublin – bez różnicy, gdzie gdzie kupić akumulator do samochodu chcesz pozbyć się auta. Najistotniejsze to zrobić to zgodnie z prawem, aby nie być narażonym na kary finansowe, jakie bez wątpienia by nas spotkały, jeżeli chcielibyśmy zdecydować się na inną drogę usunięcia samochodu.

Napisał