Fani tuningu uwielbiają ten odgłos silnika

Głośny, ryczący silnik, kłęby spalin i pisk palonych opon – to pragnienie większości większych i mniejszych chłopców. Mniejsi będą realizować swe pragnienia za pomocą resorówek, samochodzików i w końcu sterowanych radiem modeli. Więksi mogą wsiąść za kierownicę swojego auta i ruszyć w trasę, lecz przeważnie kończy się to w miejscu pracy, hipermarkecie czy szkole, i od czasu do czasu na rodzinnych wyjazdach.

tuning

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
No i sam samochód (zobacz) też jakiś inny, zamiast sportowego bolidu praktyczny i wygodny samochód rodzinny. Nowoczesne auta posiadają co prawda całkiem przyzwoite osiągi, jednak pomimo tego daleko im będzie do prawdziwego sportowego auta. W dużej części przypadków samochód będzie jakimś kompromisem pomiędzy życiem codziennym, czyli pracą lub rodziną, a marzeniami. Jeżeli w rodzinie będzie tylko jedno auto, to najczęściej będzie to wygodne, funkcjonalne kombi, niestety do sportowej maszyny ciężko jest się spakować na urlop z całą rodziną.

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się jednak okazuje, przy niewielkim nakładzie finansowym można chociaż trochę spełnić swoje marzenia. W wielu silnikach, w jakie wyposażono jeżdżące po naszych ulicach samochody, są spore zapasy mocy. Wykorzystując odpowiednie przeróbki można spokojnie zwiększyć moc silnika o kilkanaście nawet procent, przez co samochód (jeszcze więcej) będzie znacznie lepiej jeździł, bez ruszania jego praktyczności.

Najbardziej popularny wśród wielbicieli przeróbek jest chiptuning polega on na tym, że elektronika która steruje silnikiem zamieniana jest za pomocą specjalnego chipu. Już samo zainstalowanie tego typu chipa dać może w rękach sprawnego fachowca spory przyrost mocy, lecz tuning aut we Wrocławiu zaproponować może coś więcej. Jeżeli kierowca zechce, to będzie mógł pójść krok dalej, i poza zmianą sterowania jednostką napędową powymieniać sporo podzespołów. Lepszy wałek rozrządu, powiększone cylindry czy sportowe sprzęgło na pewno mogą dodać sporo mocy do większości silników.