O zakupie nieruchomości w Łodzi

Choć w zasadzie rynek nieruchomości na obszarze Łodzi nie jest tak mocno atrakcyjny jak w przykładowo Wrocławiu czy Warszawie, to jednakże osobiście zakupiłem w owym mieście – przed kilkoma miesiącami, dwupokojowe lokum. Od razu zaznaczam, że nie zamierzam sprowadzić się do Łodzi – w sumie mieszkania w Łodzi są na tyle korzystne cenowo, iż najzwyczajniej opłaca się je kupić – jako inwestycję kapitału.

Moim skromnym zdaniem Łódź będzie nieustannie się rozwijała, co będzie powodowało duży wzrost zapotrzebowania na nieruchomości. Oczywiście chodzi tylko o te wspólnoty mieszkaniowe w Łodzi – a kupiłem nieruchomość z rynku wtórnego, które są umiejscowione w dobrych dzielnicach. Wiadomo, że w wielu przypadkach Łódź dla Polaków niedobrze się kojarzy: w wielu przypadkach ma to wiele sensu.

osiedla

Autor: Osiedle z Gwiazdami
Źródło: Osiedle z Gwiazdami

Jednak na spokojnie natrafisz na tę łódzką pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw), która praktycznie pod wszystkimi względami sprawi, iż będziesz mógł odpowiednio zainwestować. Szczególnie, że w wielu przypadkach łódzkie mieszkania są wprost niesamowite. Niezmiernie podobają mi się lokale w urokliwych kamienicach, ostatnimi czasy władze Łodzi robią wiele, aby wreszcie nie były straszydłami. A w wielu przypadkach niestety tak jest. Miejmy wielką nadzieję, że jedno z największych miast na Starym Kontynencie nareszcie odzyska dawną świetność.

kuchnia

Źródło: www.morguefile.com

Należy także tak jakby przypomnieć, iż inwestując w łódzkie mieszkania powinniśmy przygotować się na to, aby wynająć je komuś. Łódź to ciągle wielki ośrodek uniwersytecki, a więc pewnie jacyś studenci się znajdą. Nie ma sensu doprowadzać do tego, aby lokum stało odłogiem, bo jego amortyzacja to tak czy siak relatywnie niemały koszt. Trzeba dbać o to by wszelkie czynsze czy wspólnota mieszkaniowa w każdym przypadku były opłacane w terminie. Chciałbym zaznaczyć, że generalnie opłaty mieszkaniowe w akurat Łodzi nie należą do najwyższych. A przynajmniej w porównaniu z przykładowo Warszawą, Gdynią bądź Wrocławiem. Pamiętaj o tym.

Na koniec chcę przestrzec przed tym by w żadnym razie nie podejmować głupich decyzji zakupowych. Zatem kupno nieruchomości w nieodpowiedniej lokalizacji – a o takowe w Łodzi nie jest trudno, moim skromnym zdaniem jest skazane na niepowodzenie. Przy założeniu, że tak czy siak nie mówimy w tym momencie o mega korzystnej cenowo ofercie.