Z jakiej przyczyny należy pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?

Każdy kierowca na pewno powinien pamiętać, iż zmiana opon letnich na zimowe jest kwestią konieczną, jakiej nie można nie uwzględnić. Co roku zdarzają się kierowcy, jacy opóźniają zmianę opon letnich na zimowe, czy też w ogóle tego nie robią. Tymczasem takie zachowanie jest ogromnie nierozważne i może sprawić poważne zagrożenie dla kierowcy, jego pasażerów a także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią i zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie z powodu padającego deszczu, śniegu bądź też ziąbu.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Opony letnie nie mają tak solidnej przyczepności co opony zimowe, toteż jeżdżąc na oponach letnich w złych warunkach pogodowych bardzo łatwo zajść w poślizg, co może skończyć się tragedią. Prócz tego czas hamowania na oponach letnich także jest o wiele dłuższy, nieraz w nagłych wypadkach kierowca może nie nadążyć wyhamować na czas. Mało tego warto napomknąć, iż jazda na oponach letnich zimą wpływa negatywnie na same opony, które szybciej się uszkadzają, przez co stają się jeszcze mniej mocne. Ciekawy artykuł: link do strony.

Każdy kierowca, którego ciekawi motoryzacja, oraz także jaki dba o bezpieczeństwo swoje oraz innych winien nie tylko idealnie wiedzieć, iż sezonowa wymiana opon wrocław jest konieczna, lecz także powinien to od siebie egzekwować. Wiedzieć, a robić to dwie różne rzeczy, wobec tego jeśli jesteś kierowcą, jaki codziennie korzysta z samochodu to nie zapominaj o takich rzeczach, jak zmiana opon letnich na zimowe. Indywidualną grupą osób, jakie nie muszą pamiętać o wymianie opon sezonowych, są kierowcy, którzy poprzez zupełny rok korzystają z opon całorocznych. Zobacz więcej: .

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com

Opony całoroczne, jak też nazwa wskazuje, przeznaczone są na cały rok oraz można je użytkować zarówno w lecie jak również zimą. Posiadają specjalne właściwości oraz wyborne parametry, które sprawdzają się w czasie wszelkiej pogody, niezależnie od tego czy droga jest sucha bądź oblodzona. Jeżeli jako kierowca wybrałeś opony całoroczne, to nie musisz niepokoić się sezonową zmianą opon.