Jak powinno być zaprojektowane nasze biuro, by przyciągnąć klientów?

Wszyscy ludzie, którzy mają firmy doskonale zdają sobie sprawę, że niezmiernie istotne jest stanowisko pracy. Dlatego biuro i firma to jedno. Tak, więc jeśli nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej, to zdecydowanie powinniśmy ogarnąć wystrój firmowego biura. Klienci będą zwracali uwagę na wiele szczegółów, jeśli nie zadbamy o czystą podłogę i sekretarka będzie miała obgryzione paznokcie, to prawie na 99,9% klient do nas nie wróci.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc zadbajmy o to, żeby klient tajemniczy klient firmy czuł się komfortowo po wejściu do biura naszej firmy. Istotne jest też, to by pracownicy, mieli wszystkie niezbędne rzeczy na wyciągnięcie ręki. Nieistotne, jaką działalność prowadzimy, pracownicy oczekują pewnych standardów. Miejsce pracy powinno być wyposażone. Jeżeli np. prowadzimy firmę wysyłkową powinniśmy mieć odpowiednią ilość opakowań do wysyłki, nie powinno brakować folii, nożyczek, długopisów, tuszu w drukarce. Wszystko musi być w odpowiedni sposób rozplanowane (to może okazać się przydatne: link ze szczegółami).

Siedziba firmy

Stworzenie dobrze zaaranżowanej przestrzeni biurowej w obecnych czasach zdaje się być czymś łatwym. Jednak tak naprawdę jest to duże wyzwanie. Jeżeli wynajmujemy całe piętro w biurowcu dla naszej firmy, to nie jest to zbyt trudne do ogarnięcia. Ale, jeżeli wynajmujemy jedno ogromne pomieszczenie to możemy mieć pewien problem. Wtedy dobrze jest wydzielić trzy strefy, by biuro i firma nie było mieszanką poplątania z pomieszaniem a okazało się spójną całością. Powinniśmy wyznaczyć część do spotkań z klientami, zorganizować przestrzeń na biuro ksiegowi i doradcy szefa oraz część gdzie wszyscy pracują. Część gdzie wszyscy działają powinniśmy oddzielić ścianką, podobnie jak miejsce na gabinet szefa. Jeśli przestrzeń nie jest ogromna i nie jest to biznes związany jedynie z dzwonieniem do klienta, to można kupić na jeden ogromny stół, przy którym będą pracować wszyscy.

Powinniśmy w takiej przestrzeni zadbać o to, by niezbędne rzeczy były pod ręką (taki jak tu: ). Dobrze w momencie, kiedy przenosimy naszą firmę do nowego lokalu wziąć pod uwagę zaproszenie kogoś znającego się na aranżacji wnętrz, która wesprze nas żebyśmy w odpowiedni sposób ogarnąć przestrzeń naszego nowego lokalu. Warto o tym pomyśleć, by mieć biuro, które przyciągnie do naszej firmy ludzi.