Jednak nie wszystkich młodych biznesmenów stać na zakup auta za gotówkę (tym bardziej właścicieli firm z krótkim stażem). Co wtedy? Pozostaje im leasing lub kredyt.
Leasing samochodu opiera się na tym, iż właściciel firmy, który dzierżawi pojazd, wynajmuje go osobie prowadzącej firmę. W związku z powyższym nie kupujemy auta, a w zasadzie „wypożyczamy”. Oznacza to, że to nie na kliencie spoczywa obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Warto zwrócić uwagę na to, iż, po wygaśnięciu umowy leasingowej mamy prawo nabyć auto, albo wynająć kolejne. Co można wziąć w leasing? Przedmiotem leasingu może być wszystko to, co wspiera i usprawnia działania działalności gospodarczej, czyli środki transportu, specjalistyczne maszyny i urządzenia.

Przy kredycie nie jest już tak łatwo. Jeżeli planujemy zakupić samochód, samemu należy zająć się sprzedażą starego. Również obsługę techniczną oraz polisę ubezpieczeniową powinniśmy zorganizować we własnym zakresie. Ponadto, przy kredycie samochodowym procedura jest nieco bardziej skomplikowana, z kolkredycie (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania)ng odbierany jest jako bardziej przychylny ze względu na korzyści podatkowe a także mniejsze formalności. Jeżeli w przybliżeniu chcemy się dowiedzieć, jakie będzie miesięczne obciążenie spłatą rat leasingowych, pomoże nam to ustalić kalkulator leasingowy. Jego obsługa jest czytelna, a funkcjonowanie szczególnie efektywne. Takie rozwiązania udostępniają nam wszelkiego rodzaju portale, które dostarczają początkującym przedsiębiorcom szereg informacji niezbędnych do prowadzenia firmy. Bieżące informacje z rynku, praktyczne kalkulatory np. kalkulator odsetek podatkowych (www) albo kalkulator odsetek ustawowych, informacje odnośnie kredytów. To właśnie dzięki takim usprawniającym pracę innowacyjnym rozwiązaniom, posiadanie firmy nie jest takie trudne.
Autor