Co robią panowie, aby dbać o brodę? Okazuje się, że wykonują dość dużo zabiegów i wykorzystują różne akcesoria.

Dużo ludzi uważa, że męska broda rośnie po prostu, ot tak. Sama się modeluje, wyczesuje i podcina. Oczywiście nie jest to prawdą. Co robią panowie, by utrzymać ją w ryzach? Okazuje się, że wykonują całkiem sporo zabiegów pielęgnacyjnych, używając do tego męskich kosmetyków, żyletek, brzytwy, nożyczek i jeszcze kilku akcesoriów.

Młody mężczyzna z brodą

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Pielęgnacja męskiej brody jest wieloetapowe. Warto wyposażyć się w dobre kosmetyki do brody, które ze względu między innymi na zawartość naturalnych olejków sprawią, że bródka będzie świetnie umyta i wystylizowana. Całą operację często zaczyna się od dokładnego umycia zarostu szamponem do tego celu przeznaczonym. Ważne aby delikatnie się pienił i miał sympatyczny zapach utrzymujący się na brodzie nawet po kąpieli. Kiedy broda jest lekko wilgotna, warto poświęcić jej czas i lekko ją przyciąć oraz wymodelować. Faceci powinni dobierać jej kształt do swojej twarzy i ogólnej budowy ciała, lecz też na przykład do tego, czy noszą okulary. Przystrzyc bródkę można ostrymi nożyczkami do włosów, brzytwą albo elektryczną maszynką. Sprawdzą się także jednorazowe żyletki Derby. Technika jest dowolna i na pewno każdy ma swoją sprawdzoną. Po ułożeniu przychodzi moment na użycie preparatów pielęgnujących – olejków czy pomad. Wygładzą one strukturę włosa i pomagają w jej wyczesaniu. Samo czesanie to nie tylko układanie kosmyków, ale także rozprowadzanie grzebieniem kosmetyku na całej długości. Jeżeli odstaje nam jakiś niesforny włosek albo przy rozczesywaniu zauważamy drobne niedociągnięcia, na koniec można jeszcze wykonać ostatnie poprawki nożyczkami. Jeśli idziemy do fryzjera i golibrody, całkiem możliwe, że zostaniemy ogoleni brzytwą. Nie jest to częsta praktyka, nie każdy się tego uczy i nie każdy opanował technikę golenia tym sposobem. Pas do ostrzenia brzytwy (zobacz ofertę) też nie jest popularnym przedmiotem, bowiem wszystkie nożyczki, brzytwy i inne tępiące się narzędzia (zobacz mardrew.pl) fryzjerskie, oddaje się po prostu do ostrzenia.

Akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże jest jeszcze grupa mężczyzn, która woli golenie się tą tradycyjną metodą w domu. Kupuje specjalne, dobrze pieniące się mydło (piana musi być gęsta i trwała, aby odpowiednio zmiękczyła też zarost), tradycyjny pędzel z twardego lub miękkiego włosia oraz brzytwę. Za brzytwą przemawia fakt, że można mieć jedną na całe życie, zdarza się, że należy wymienić w niej ostrze. Dla porównania – jednorazowe żyletki Derby albo golarki elektryczne wymienia się bardzo wiele razy. Oczywiście aby skutecznie golić się brzytwą trzeba mieć także pas do ostrzenia brzytwy. Zwykle najlepiej sprawdza się ten wykonany ze skóry. Panowie stosujący brzytwę zwykle nie inwestują oni w kosmetyki do brody, a po goleniu używają po prostu ałunu.