Bądź odpowiedzialnym motocyklistą. Zatroszcz się o siebie i swój motor

Poruszając się po ulicy bardzo ważne jest bezpieczeństwo. To na nas leży powinność dopilnowania aby nasz pojazd nie stanowił zagrożenia na drodze. Z wielu powodów szczególnie narażeni są motocykliści.

stary motocykl

Autor: Yellow.Cat
Źródło: http://www.flickr.com
Stań się odpowiedzialnym kierowcą Wskakując na motor, oprócz zdolności prowadzenia go, trzeba wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów. Po pierwsze nie obejdzie się bez kupna kasku. Powinien być dobrze wybrany, w przeciwnym razie może pozbawić nas satysfakcji z jazdy. Jest to element konieczny do bezpiecznej jazdy i może ocalić życie – warto więc wydać na niego odrobinę pieniędzy.

Nie posiadasz pewności, jeżeli chodzi o prezentowane zagadnienie? To odszukaj więcej tutaj (http://www.sklep.techkar.pl/produkty/akcesoria_czesci_myjek_cisnieniowych_techkar/osprzet_myjek_techkar/lance_myjek_techkar,2,3545), a niewątpliwie dowiesz się więcej informacji na ten temat.

Sprawdź czy wybrany przez Ciebie egzemplarz ma wszystkie niezbędne certyfikaty. Kolejnie zaopatrz się w właściwą odzież. W asortymencie masz np. kombinezony jednoczęściowe. Wybierając kombinezon jednoczęściowy również podwyższasz swoje bezpieczeństwo i wygodę jeżdżenia. Żeby być całkowicie zaopatrzonym brakuje jeszcze odpowiednich rękawic i obuwia. Koszty tych akcesoriów mogą być bardzo różnorodne, w zależności od producenta czy materiałów użytych przy wytwarzaniu.

Zadbaj o swój motocyklWłaściwa pielęgnacja naszej maszyny z pewnością sie opłaci, przedłuży czas użytkowania i zagwarantuje nam zwiększone bezpieczeństwo. Opony motocyklowe (więcej tutaj) dopasowujemy między innymi do pory roku. Oznaczenia opon opisują ich rozpiętość, profil a także średnicę poręczy. Tak więc ogumienie opisane ciągiem znaków 205/55R16 wskazuje na oponę, której średnica wynosi 205 mm, kolejnie mamy wiadomość, że jej profil to 55% średnicy, a końcowe R16 wskazuje, że nadaje się na felgę 16 calową. Jeśli nie czujemy na siłach by samodzielnie wybrać ogumienie do naszego motocykla nie martw się. Odpowiedni sklep z oponami dobierze za Ciebie, jeśli przedstawisz taką prośbę. Opony trzeba wymieniać również wtedy, gdy nastąpi nadmierne zużycie bieżnika – zgodnie z prawem jest to głębokość 1,6 mm . W porze zimowej gdy najukochańsze motocykle muszą udać się na zimowy sen także trzeba o nie prawidłowo zadbać. W szczególności gdy chcemy aby na porę ciepłą zastartował bez najmniejszego problemu. By mieć przekonanie, że tak się wydarzy oddaj maszynę w ręce mechanika właśnie jesienią. Oprócz tego, że później nie będziesz musiał tym przejmować, dodatkowo zyskasz jeszcze atrakcyjniejszą cenę, np. wymiany oleju silnikowego.