Mały samochód to nie musi być problem! Wybieramy bagażnik

Auto to swoboda, trzeba przyznać, kiedy mamy świadomość, iż dotrzemy nim prawie w każde miejsce, gdzie tylko chcemy. Nie musimy niepokoić się rozkładem autobusów i pociągów, nie jesteśmy zmuszeni zdążyć na ostatni kurs, nie musimy się zastanawiać, czy w danym miesiącu dotrzemy do jakiegoś miejsca (przykładowo, w zimę ciężko dojechać do wielu miejscowości nadmorskich). Jednakowoż samochód to też wydatki i inne zmartwienia. Jednocześnie, jeśli posiadamy nieduży samochód zaczyna nam doskwierać jego mały bagażnik.

Taki moment się niekiedy pojawia. Dotychczasowo udawało się pomieścić wszystko w tym małym, tylnym bagażniku samochodowym. No ale tak naprawdę nie jeździłeś gdzieś daleko. Teraz pragniesz pojeździć trochę po Starym Kontynencie, specjalnie wziąłeś dłuższy urlop, ażeby ten plan zrealizować. No a tu problem… Nie ma się co jednakże zamartwiać, musisz się po prostu zaopatrzyć w dodatkowy bagażnik dachowy lub box dachowy.

Czy po przeanalizowaniu tego tematu masz wątpliwości? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj więcej informacji (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/audi/a5) odnośnie przedstawianej problematyki.

Wiesz jednakowoż, iż kupno takiego przedmiotu to nie jest po prostu kupno dywaników samochodowych , więc musisz się trochę w tej materii dokształcić, aby wybrać jak najlepiej.

Pamiętaj o kilku rzeczach (więcej na stronie).

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze to, co masz w planach przewozić? Dzięki temu wybierzesz wielkość optymalną, to znaczy, iż z jednej strony powinieneś uwzględnić swoje potrzeby, a z drugiej musisz pamiętać o wielkości samochodu. Nie kupuj bagażnika w internecie. Najlepiej pojedź po niego samochodem, gdyż bagażniki uniwersalne często nie pasują. Być może jesteś także zapalonym rowerzystą, pamiętaj więc o tym wybierając wielkość boksu. Jeśli bowiem zdecydujesz się na bagażnik bardziej węższy to oprócz niego uda Ci się zamontować tam również rower. dywaniki (zalecamy tą stronę)

Jeśli chodzi o rowery to bez problemu możesz je też przewozić na bagażnikach zamocowanych do tylnego koła zapasowego. Jednakowoż trzeba pamiętać, że taki bagażnik nie może przysłaniać ani tylnych świateł, ani tablicy rejestracyjnej. Jeżeli Twój samochód to model kombi albo hatchback to sprawdź, czy bagażnik nie będzie uniemożliwiał otwarcie tylnych drzwi do góry, a także że ich nie zniszczy. Być może posiadasz belki na dachu (bagażnik bazowy), jeśli tak, montaż boksu będzie znacznie ułatwiony. Jednak to rozwiązanie ma też wadę, gdyż system mocowania boksów do takich belek potrzebuje trochę miejsca, tak więc zostanie Ci go mnie na bagaż. Czytaj dalej –