Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Już dłuższy czas możemy zauważyć pełną napięcia sytuację na rynku pracy. Niestety, w chwili obecnej tylko wybrane regiony Polski mogą pochwalić się spadkiem bezrobocia. Mało optymistyczne wiadomości pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta za mało działają, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?

Czy w Żywcu musi powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy będące w stanie zapewnić dodatkowe miejsca pracy? Zdania radnych są podzielone. Jedni utrzymują stanowisko, iż same koszty przystąpienia do strefy są wysokie,| a co istotne nie dają gwarancji powodzenia. Odpowiedzią na to zagadnienie jest sąsiednia gmina, która mimo starań pozyskała tylko jednego inwestora. Druga grupa posiada inne stanowisko. Sądzą , iż strefa jest potrzebna i jeśli miasto nie podejmie ryzyka, nigdy nie dowie się czy to było właściwe posunięcie. Obowiązkiem jest pukać do każdych drzwi, w celu walki z bezrobociem i to jest ich myśl przewodnia. Zobacz oferty pracy inspektor nadzoruTo na razie koncepty, a jak się prezentuje stan rzeczy na rynku pracy w Żywcu? Żywiec, z przyczyny swego interesującego położenia to dobrze rozwinięta turystyka, gastronomia oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele czy pensjonaty cały czas poszukują pełnych zapału osób, które z zaangażowaniem i pasją poświęcą się czynnościom wykonywanym w nowym miejscu pracy.

praca

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Cały czas w Żywcu pożądaną grupą zawodową są przedstawiciele handlowi, handlowcy, czy wykwalifikowani robotnicy fizyczni. (Oferta – praca brodnica)Szczególnie, że lada dzień nastąpi rozpoczęcie sezonu, a wraz z nim zjawią się prace sezonowe.

Ciekawi Cię mieszczący się w tym miejscu artykuł? Kliknij więc dodatkowo tu i przeczytaj więcej na tej witrynie (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/uslugi-prawne) na opisywany problem!

To doskonała propozycja, przeważnie dla tych osób, które nie posiadają stałej pracy.

Atutem prac sezonowych jest to, że naszym chlebodawcom nie tyle zależy na świadectwach ukończonych szkół, co na zaangażowaniu oraz potrzeby rozwoju własnej wiedzy. Dzięki takiemu podejściu obowiązki mogą być wykonywane równie dobrze przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Które jeszcze zawody poszukiwane są na terenie miasta? Aby odpowiedzieć na to pytanie możemy przejrzeć ogłoszenia w sprawie pracy w sieci.

Każdy nasz odsyłacz może prowadzić tylko do przydatnych stron, na których możesz przeczytać o ważnych wydarzeniach. Nie zwlekaj, ale kliknij w ten link!

Najłatwiej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, przykładowo: praca piła – a jest możliwość, że odnajdziemy ofertę interesującej pracy.