Sklep internetowy, a ochrona danych osobowych

Biorąc pod uwagę coraz większą popularność sprzedaży internetowej w Polsce, spora część osób prywatnych traktuje prowadzenie sprzedaż w sieci jako wspomagające źródło dochodu a także możliwość połączenia swojej pasji wraz z realizacją zawodową.

sakupy

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com

Prowadzenie sklepu w sieci to idealny pomysł na powrót na rynek pracy dla mam, bądź osób, które mogą wykonywać jedynie pracę zdalną. Dla wielu osób, prywatny biznes to niezaprzeczalnie szansa na spełnienie marzeń o własnym biznesie.Wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy a także dostawa do domu to najczęściej wymieniane powody, które skłaniają Klientów do dokonywania zakupów w sieci. Dla właścicieli sklepów jest to możliwość dotarcia do milionów osób, które korzystają z zakupów w sieci. Łatwość założenia oraz względnie niski wkład własny w rozbudowanie sklepu to argumenty, które przekonują coraz więcej osób do skorzystania z propozycji prowadzenia e-sklepu.Decydując się jednak na taką formę działalności, wskazane jest wcześniej zapoznać się z przepisami prawa, zwłaszcza z ustawą o ochronie danych osobowych, która mówi iż jeżeli jesteśmy posiadaczami sklepu internetowego i wykorzystujemy dane swoich klientów – mamy obowiązek rejestracji bazy klientów w GIODO (Generalny Inspektor Danych Osobowych). Obowiązek ochrony przetwarzanych danych osobowych ciąży na każdym właścicielu e-sklepu. Wiąże się to nie tylko z obowiązkiem jego rejestracji u GIODO, ale również właściwego zabezpieczenia i zarządzania bazą. Jeżeli chcemy poszerzyć temat GIODO, możemy skorzystać z sieci, wpisując w wyszukiwarce frazę: ochrona danych osobowych w sklepie internetowym (usługi).

internetowy sklep

Mogliśmy się ostatnimi czasy kilkakrotnie przekonać, jakie są skutki niedostatecznego zadbania o dane w firmach.https://maszyny-tmc.pl/produkcja-pelletu-z-drewna/ produkcja pelletu z drewnaMiało to zgubny wpływ zarówno na ich reputację, postrzeganie i tożsamość, jak również wiązało się z karami finansowymi. W Polsce kary za błędy czy niedopatrzenia mogą być znaczne. Najbardziej rygorystyczne to 200 tysięcy złotych, a nawet pozbawienie wolności do lat 2. Wyznaczone osoby do dostępu danych osobowych mają obowiązek zachowania ich w tajemnicy. Administratorem danych osobowych może być każdy pracownik firmy, który zdobędzie uprawnienia do sprawowania kontroli nad danymi na stronie od właściciela sklepu.