Przemysł okręgu Śląsk na tle pracy w Polsce

W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.

U nas nie jest jeszcze tak źle, jednak są w Polsce regiony, w których jest bardzo ciężko o pracę i z roku na rok sytuacja wcale się nie poprawia. Najgorsza sytuacja zanotowana została w lutym 2013 w województwie podlaskim. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim. Ogłoszenie:

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Łatwo zauważyć, które regiony mają największe problemy z bezrobociem, wystarczy przejrzeć oferty pracy z różnych miast. Dobrym przykładem regionu dobrze rozwiniętego gospodarczo jest województwo śląskie. Jest to najbardziej istotny region przemysłowy w naszym kraju. Województwo śląskie jest regionem bardzo dobrze skomunikowanym. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Śląsk jest najbardziej zurbanizowanym okręgiem w Polsce.

Na Wyżynie Śląskiej od wielu lat rozwijał się przemysł ciężki. Dużą rolę odgrywa tutaj przemysł górniczy. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a ponadto jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. Jest to największa firma tego typu w Europie. Kolejną gałęzią przemysłu, która jest niezwykle ważna jest przemysł hutniczy. Huty ulokowane są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W województwie tym ponadto ogromną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny. News:

Nie jest więc zaskoczeniem, że okręg ten ma dość małe bezrobocie.

Ten tekst Ci się spodobał? Zatem odwiedź serwis www (https://www.bys.pl/kontenery-na-smieci-gruz-i-odpady-budowlane-zakroczym), który ma zbliżone informacje na prezentowany wątek – one także będą wciągające.

Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” pokazują się na rozmaitych portalach ogłoszenia nie tylko techniczne. Dobry wpływ przemysłu da się zauważyć w licznych gałęziach i branżach. W miastach województwa śląskiego poszukuje się pracowników rozmaitych zawodów, zarówno handlowca jak i przedstawiciela handlowego. Całkiem dobrze funkcjonujące fabryki przyczyniają się do tego, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja tutaj jest całkiem niezła. Ważne dla regionu są również inwestycje unijne, które w ostatnim okresie bardzo poprawiły gospodarkę w województwie.
Dalej na