Składki ZUS, które dotyczą firm

Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że będzie musiał brać pod rozwagę pewnego rodzaju współpracę z ZUS-em. Spójrzmy np. na takie odliczenia składek zus. Są tabelki, z których można korzystać, ale nie wszyscy przedsiębiorcy są w stanie to ogarnąć. Tak, więc najczęściej, jeśli chodzi o porządne rozliczenia z ZUS-em to zajmuje się tym najczęściej księgowa. Podobnie jest, kiedy myślimy o tym, czy nasza działalność gospodarcza vat jest najlepszym rozwiązaniem.

Continue reading

Co koniecznie trzeba wiedzieć, mając zamiar się właściwie wywiązać z rozliczenia corocznego ze Skarbowym Urzędem?

Nowy rok przynosi kolejne zmiany podatkowe. Wśród takich zmian znajduje się zmiana właściwości urzędu skarbowego dla celów VAT. Pewna część podatników zostanie zobligowana do zmienienia obecnego Skarbowego Urzędu.

Continue reading

W jaki sposób skutecznie odzyskać własne fundusze

Każdy właściciel firmy musi mierzyć się z tym samym kłopotem: w jak efektywnie ściągać długi za zaległe faktury. To prawda, że prowadzenie własnej firmy wiąże się z ryzykiem, niestety współczesny model gospodarki rynkowej nadal posiada wiele luk, dlatego są to problemy, które szybko nie znikną i są utrudnieniem dla właściwie każdej branży.

Continue reading

W jaki sposób ułatwić sporządzanie kalkulacji w naszej jednostce?

Każdy właściciel firmy doskonale wie, że wykonywanie jakichkolwiek transakcji na rynku jest powiązane z niezbędnością uwierzytelnienia uskutecznionych działań. Wszelkie transakcje kupna-sprzedaży muszą zostać dzisiaj przez nas stosownie zaksięgowane i wprowadzone w system, by w przyszłości podmioty państwowe nie nałożyły na nas ogromnej kary finansowej z tytułu oszustw finansowych.

Continue reading

Problemy podatników – które pytania padają przeważnie? Klarujemy wątpliwości.

Aktualnie wiele osób, w podobny sposób młodych jak i tych starszych, nie orientuje się we wszystkich przepisach odnośnie podatków. Nie raz zdarza się, iż w pewnych sprawach nie wiemy jakie papiery złożyć w dobre miejsca, które prawa nam przysługują tudzież jakie obowiązki mamy.

Continue reading

Najbardziej nowatorskie rozwiązania w przedsiębiorstwach dotyczą obiegu dokumentów

Tradycją jest, iż duża ilość firm stosuje papierowe dokumenty, faktury i pozostałe istotne pisma. Tak było zawsze i ciężko od niektórych wymagać, żeby nagle się to zmieniło. Niemniej istnieją znaczne zmiany w każdym obszarze i już obecnie można zauważyć, jak wprowadzane praktyki zarządzania dokumentami zapewniają dobre wyniki. Zamiast marnować wiele papieru, obciążać kolejne pomieszczenia papierami, a po drodze je gubić stosowane są najnowsze praktyki, w jakich elektroniczny obieg faktur bezsprzecznie jest najlepszy. Niestety, jeszcze sporo podmiotów stosuje wiekowe metody, a to powoduje wiele kłopotów.

Continue reading

Czy symbol PKWiU musi znaleźć się na fakturze oraz jakim sposobem ustalić wymiar wypoczynkowego urlopu?

Symbol PKWiU to w inny sposób Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług, która otacza zbiór rozlicznych produktów, jakie znajdują się w obiegu gospodarczym na terenie Polski. Mówiąc krótko, są to towary oraz produkty, które możemy na terenie Polski nabyć lub sprzedać. Kod PKWiU zdoła znaleźć się na fakturze, lecz nie zawsze jest to niezbędnością.

Continue reading

Te wiadomości będą naprawdę pomocne, zdobądź cenne porady dla swojego biznesu

Przedsiębiorca musi przyswoić szeroko zakrojoną wiedzę z zakresu prawa oraz podatków, ponieważ dzięki temu ma szansę efektywnie współpracować z różnymi urzędami oraz należycie wywiązywać się ze swoich obowiązków odnośnie nich. Warto poznać kluczowe pojęcia, jak także zorientować się, jakie kroki podejmować w niektórych sytuacjach, ponieważ przynosi to przedsiębiorstwu mnóstwo korzyści.

Continue reading

Skarbówka i Zakład Ubezpieczeń Skarbowych

Gdy rozpoczynamy pracę musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie zjawić się w Urzędzie Skarbowym. Chociażby w związku z corocznym wypełnianiem PIT-u. Choć część osób może wybrać e-rozliczenie, ale jeśli postanowiliśmy mieć własną działalność gospodarczą, to na sto procent będziemy musieli się w Urzędzie Skarbowym z jakiś względów zjawić.

Continue reading

Fakturowanie program ma szansę nam znacznie ułatwić

Im większa jest jakaś firma, tym więcej faktur w ciągu dnia wystawia, a wówczas nie ciężko jest o popełnienie jakiegoś błędu. Przez to idealnie jest jeżeli każda, nawet malutka firma ma program do wystawiania faktur. Wtedy mamy pewność, że wszystkie one będą wypisane z odpowiednim numerem, a dzięki możliwości zapisywania danych klienta, nie będziemy musieli za każdym razem wprowadzać jego adresu i dalszych danych o jego firmie, niezbędnych do właściwego wystawienia faktury.

Continue reading

Prowadzisz własną firmę i nie potrafisz osobiście rozliczyć faktur? Jeżeli nie chcesz zatrudniać księgowego, świetnym rozwiązaniem będzie księgowość w internecie

Prowadząc własną firmę musisz liczyć się z tym, że na początku będziesz musiał robić samodzielnie dużo rzeczy. Oczywiście jeśli zdecydujesz się na otworzenie od razu wielkiej spółki, wtedy sporo z tych rzeczy wykonają Twoi podwładni, jednakże zazwyczaj zaczyna się od małych firm, w których właściciel musi robić właściwie wszystko sam.

Continue reading

O tym, że rzeczywiście warto skorzystać z porad biura rachunkowego upewnił się już niejeden biznesmen

Człowiek renesansu to taka postać, która ma wiedzę z rozmaitych dziedzin i w każdej okoliczności jest w stanie wypowiedzieć się w roli specjalisty, czyli jednym słowem chodząca encyklopedia. Jednak we współczesnych czasach coraz trudniej o takową personę, bo od wieku, w którym żył Benvenuto Cellini wiele uległo zmianie.

Continue reading

W jaki sposób kontrolować finanse swojego przedsiębiorstwa i jaki rodzaj księgowości wybrać?

W dzisiejszych czasach istnieje pogląd, że najkorzystniejszą formą zatrudnienia oprócz umowy o pracę jest posiadanie własnej firmy. Oczywiście łączy się z tym bardzo dużo formalności, jednak jeśli mamy prawidłowy biznes plan, a w dodatku czujemy się w czymś naprawdę dobrzy, należy dokładnie rozważyć tę kwestię.

Continue reading

Jakie programy do wystawiania faktur w dzisiejszych czasach w największym stopniu należy wybrać

W dzisiejszych czasach olbrzymie ilości kłopotów sprawiają nieraz rachunki oraz liczne faktury. Trudno jest bowiem samotnie rozwiązać problemy tyczące się właściwych spraw administracyjnych, za jakich nieznajomość można zwykle ponieść nieprzyjemne różne konsekwencje. Niedobrze wypełnione faktury to zmora urzędników i obywateli.

Continue reading

Faktoring – nowoczesne nastawienie do zarządzania swoim przedsiębiorstwem

Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie własnej działalności gospodarczej. Wiąże się to z wizją swobody oraz większych dochodów. Zdarza się jednak tak, że zbyt szybko założony bądź nieprzemyślany biznes napotka się z trudnościami finansowymi. Pomocnym sposobem może okazać się faktoring.

Continue reading