Nie trzeba stać w wielkich kolejkach w urzędzie! Podatek można rozliczyć poprzez internet, szybko oraz komfortowo!

Od rozliczania podatku oraz sporządzania pitów, nikt nie ucieknie,to po prostu nasz coroczny obowiązek, który należy spełnić. Dla wielu osób jest to dosyć uciążliwe, gdyż trzeba szukać biura rachunkowego lub osoby, która wypełni dla nich deklarację, a później jeszcze wystawać w wieloosobowej kolejce, żeby przedłożyć gotowy druk w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak się dziać! Przecież pit2015 można wypełnić samodzielnie, a kolejek też można uniknąć, składając deklarację przez internet.

Continue reading

Komfortowa opcja wypełniania podatku dochodowego od osób fizycznych

W dzisiejszych czasach coraz więcej spraw wykonujemy obracając się w wirtualnej rzeczywistości. To nadzwyczaj przystępne mieć szansę wykonywać istotne dla nas czynności przebywając przez monitorem laptopa. Jeśli więc korzystacie Państwo, codziennie z dobrodziejstw techniki w postaci robienia internetowych zakupów bądź zlecania internetowych przelewów w banku, nadszedł również czas na elektroniczne składania deklaracji PIT.

Continue reading

Gdzie można odszukać ciekawe propozycje zatrudnienia dla księgowych?

Księgowość to nadzwyczaj pospolita dziedzina i bardzo popularny zawód, jaki jest nadzwyczaj rozwojowy. Księgowi są dziś angażowani w mniejszych firmach, wielkich przedsiębiorstwach, biurach, sklepach bądź też w urzędach, właściwie można stwierdzić, iż księgowy wszędzie znajdzie dziś pracę.

Continue reading

Na jakie sposoby można prowadzić księgowe sprawy w swojej firmie, plusy serwisów internetowych i niezależnych księgowych.

Otworzenie firmy nierozerwalnie wiąże się z koniecznością opłacania różnych zusów oraz podatków. Jednak aby to wszystko dobrze policzyć, to konieczna jest jakaś wiedza księgowa. Spora ilość właścicieli firm, w sytuacji gdy nie zatrudniają pracowników i mają niedużo papierów, radzi sobie samodzielnie ze sprawami księgowymi.

Continue reading

Deklaracje vat należy składać w wyznaczonych terminach

Czy zaznaczymy jak powinny zostać wypisane deklaracje vat?

Gdy posiadamy działalność gospodarczą, to regularnie musimy dostarczać do urzędu skarbowego, przeróżnego typu dokumenty, przez które będziemy się rozliczać z tego co uzyskujemy oraz co produkujemy.

Continue reading

Jak wygląda właściwie sprawa zawodu księgowego? Czy każdy może nim zostać? Jakie są kryteria?

Czy aby zatrudnić się na posadzie księgowego trzeba uzyskać potwierdzone specjalnymi dokumentami szkolenia czy kursy? A może wówczas wystarczający będzie staż pracy w na posadzie księgowego lub księgowej? Jeżeli staż, to jak długi powinien być? Te i pozostałe wątpliwości pojawiają się zazwyczaj,kiedy mamy wiedzę o księgowości. Jak to działał w praktyce?

Continue reading

Wiadomości handlowe, o których powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca

Wszystkie informacje handlowe, o których musi wiedzieć każdy przedsiębiorca trzeba znać jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem prowadzenia swojego biznesu. Jedynie wówczas można mieć przekonanie, iż trzyma się rękę na pulsie. Osoba taka nabierze przeświadczenia, że nic nie jest w stanie jej zaszkodzić.

Continue reading

PIT – jak złożyć go szybko, sprawnie i bez bólu? Jak sprawić, by nie stał się to koszmarem? Gdzie poszukiwać pomocy?

Biurokracja, różne sprawy papierkowe – niestety każdy z nas spotyka się z tym w swoim życiu. Wiele osób tego nie lubi. Najwięcej papierologii mają oczywiście przedsiębiorcy, którzy stale muszą coś wypełniać, ciągle coś rozliczać. Ale także przeciętni ludzie przynajmniej raz do roku muszą uzupełnić PIT.

Continue reading

Program przeznaczony dla księgowości.

Zakładając własną firmę, każdy z przedsiębiorców musi podjąć decyzję dotyczącą sposobu prowadzenia działu księgowego i sposobu opodatkowania swojej firmy. Dzięki podatkowej księdze przychodów i rozchodów, przedsiębiorca może odnotowywać sytuacje gospodarcze które zachodzą w jego przedsiębiorstwie. Podatkowa księga przychodów i rozchodów służy do ustalenia dochodu lub straty danego podatnika, za pomocą chronologicznego zestawienia przychodów i poniesionych kosztów z tytułu prowadzonej firmy. Wysokość podatku dochodowego dokonuje się wedle zasad ogólnych – czyli skali podatkowej albo podatku liniowego.

Continue reading

Pułapki czyhające na przedsiębiorców

Jak ciężko będzie prowadzić własny biznes ma świadomość każdy, kto chociaż raz wprowadził w wyszukiwarkę sformułowanie: „działalność gospodarcza VAT”. Ilość kwestii, jakie ma na swojej głowie osoba prowadząca działalność na ogół jest porażająca. Rozbieżności w interpretacjach nierzadko prowadzą do rodzenia się co chwila nowych kłopotów.

Continue reading

Księgowość w firmie – jakie rozwiązania charakteryzują się obecnie dużą popularnością oraz z jakiego powodu?

Każda osoba, która posiada swoją firmę, bez względu na jej wielkość, dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma odpowiednie prowadzenie księgowości. Podobnymi zadaniami zajmują się wyspecjalizowane osoby, które mają niezbędne wykształcenie. Większe firmy bardzo często mają specjalne działy księgowe, jakie wykonują wszystkie potrzebne obliczenia, natomiast w mniejszych firmach zatrudnia się najczęściej jednego bądź dwóch księgowych, którzy realizują całość prac.

Continue reading

W jaki sposób trafnie prowadzić księgowość naszej firmy?

Otworzenie prywatnej firmy to na pewno wielkie marzenie istotnej części naszego społeczeństwa. Jest to bowiem znamienita metoda, dzięki jakiej uda się nam wytwarzać zysk pieniężny, który po pewnym czasie będzie wyznaczany na spełnianie naszych potrzeb. W tym miejscu należy jednak zauważyć, że w rzeczywistości nie jest to łatwe zadanie do urzeczywistniania w praktyce.

Continue reading

Odpowiednie porady ekonomiczne są niezwykle cenne. Jak jednakże wybrać rzeczywiście profesjonalnych doradców?

Są tego typu informacje, jest taki typ wiedzy bez jakiej ciężko działać. Nie chodzi o jakieś mądrości, jakie przekazuje się z dziada pradziada, gdyż są one zbyt ograniczone do właściwego rodzinnego kręgu. Bardziej rzecz odnosi się do pewnych porad, które sprawdzają się niezmiennie, nie jest ważne, czy mamy najzwyklejsze problemy urzędowe czy prowadzimy własną działalność. Porady ekonomiczne i księgowość to dziedziny, jakie przydają się na każdym kroku, w różnorodnych okresach naszego życia.

Continue reading

Obsługa księgowa dla firm

Prowadzenie własnego interesu w czasach globalnego kryzysu nie jest prostą sprawą. Powinniśmy skoncentrować się na bardzo dynamicznym szukaniu konsumentów, ponieważ to oni są kołem napędowym całej machiny. Stąd też trzeba zrobić wszystko, co tylko możemy, aby nasz wyrób był atrakcyjny dla potencjalnych konsumentów. W związku z tym, trzeba poświęcić dużo pracy oraz energii na rozwój innowacyjnych rozwiązań, które uczynią naszą pracę o wiele wydajniejszą.

Continue reading

O tym, że rzeczywiście warto skorzystać z porad biura rachunkowego upewnił się już niejeden biznesmen

Człowiek renesansu to taka postać, która ma wiedzę z rozmaitych dziedzin i w każdej okoliczności jest w stanie wypowiedzieć się w roli specjalisty, czyli jednym słowem chodząca encyklopedia. Jednak we współczesnych czasach coraz trudniej o takową personę, bo od wieku, w którym żył Benvenuto Cellini wiele uległo zmianie.

Continue reading

Składki ZUS 2015, koszty uzyskania przychodu, zestawienie zysków i strat – czyli finanse i ich priorytetowe znaczenie przy prowadzeniu firmy

Prowadzenie firmy to spore wyzwanie, w szczególności, jeżeli dopiero zaczynamy rozkręcać działalność. Dużym wyzwaniem jest poradzenie sobie między innymi z kwestiami finansowymi, które w tym przypadku odgrywają priorytetową rolę. Wyjątkową uwagę należy przy tym zwrócić na kwestie rachunkowe takie jak składki ZUS 2015 i związane z nimi koszty uzyskania przychodu. Ale nie tylko.

Continue reading

Pomoc w kryzysie

Nawet najlepiej prosperujące firmy mogą dostać się w wielkie tarapaty, kiedy wszędzie trwa wielki kryzys ekonomiczny. Właściwie wystarczy niewielki błąd w księgowości, by działalność gospodarcza zaczęła ginąć. To oczywiste, że człowiek czasami popełnia błędy, tego nie da się właśnie uniknąć.

Continue reading

Co jest ważne dla każdej firmy? Przede wszystkim dużo czasu na rozwijanie anajbardziej istotnych wytycznych

Outsourcing polega na poleceniu wskazanych obowiązków danego przedsiębiorstwa, innym podmiotom. Ustala się je ze struktury organizacyjnej firmy i przekazuje do przeprowadzenia, przykładowo innym firmom.

Continue reading

Co powinien umieć świetny księgowy, czyli parę uwag o pracownikach doskonałych

Każdy spawacz, który prowadzi jednoosobową firmę musi sobie poszukać księgowego albo księgową, ponieważ samodzielnie raczej nie będzie wypisywał rachunków ani wypełniał formularzy dla urzędu skarbowego oraz pozostałych instytucji publicznych. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, ale do tych najistotniejszych zaliczymy zupełny brak czasu, jak również brak wymaganych kompetencji – w końcu nie każdy ma obowiązek wiedzieć, że w 2015 roku kwota zmniejszająca podatek wynosi nieco ponad trzy tysiące złotych. Świetnych księgowych potrzebują także potężne korporacje, banki oraz placówki edukacyjne, w tym też szkoły wyższe.

Continue reading