Nie trzeba stać w wielkich kolejkach w urzędzie! Podatek można rozliczyć poprzez internet, szybko oraz komfortowo!

Od rozliczania podatku oraz sporządzania pitów, nikt nie ucieknie,to po prostu nasz coroczny obowiązek, który należy spełnić. Dla wielu osób jest to dosyć uciążliwe, gdyż trzeba szukać biura rachunkowego lub osoby, która wypełni dla nich deklarację, a później jeszcze wystawać w wieloosobowej kolejce, żeby przedłożyć gotowy druk w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak się dziać! Przecież pit2015 można wypełnić samodzielnie, a kolejek też można uniknąć, składając deklarację przez internet.

Continue reading

Dlaczego przy rozliczeniu PIT wskazane jest oddać 1% dla opp?

Od 1 stycznia 2004 r. jednostki płacące podatek dochodowy od osób fizycznych mogą w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę podarowaną na poczet instytucji pożytku publicznego, natomiast nie więcej niż do wysokości 1% należnego podatku. Jest to niesłychanie prosty krok do wsparcia organizacji.

Continue reading

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, musisz być świadomy swych zobowiązań oraz udogodnień, z których można skorzystać. To bardzo istotne!

Działalność gospodarcza w naszym kraju regulowana bywa licznymi przepisami prawnymi oraz podatkowymi, a obowiązkiem właściciela firmy okazuje się poznać je oraz działać według ich reguł. Określone przepisy normują tak i sprawę odprowadzania podatków i przeprowadzania przeróżnych odliczeń, jak także dokumentowania przeprowadzanych transakcji i wykonywania obowiązków odnośnie zatrudnionych pracowników. Trzeba poznać te przepisy, aby okazać się pewnym, że postępuje się prawidłowo.

Continue reading

Złóż PIT przez sieć internetową – to niezwykle proste!

Każdy z nas posiada własny obowiązek fiskalny. Nie trzeba mieć firmy, by naszą koniecznością było odprowadzanie podatku. W wypadku osób zatrudnionych danina na rzecz Skarbu Państwa przekazywana jest przez pracodawcę. Jednakże obowiązkiem każdego z nas jest rozliczenie deklaracji podatkowej w odpowiednim terminie. Lecz wypełnianie formularza PIT wcale nie musi być czynnością uciążliwą.

Continue reading

Jeżeli masz do załatwienia jakieś kwestie związane z podatkiem, pójdź do własnego urzędu skarbowego oraz złóż wskazany wniosek

Urząd skarbowy okazuje się jednym z najistotniejszych organów w kraju. Polacy miewają z tą instytucją do czynienia dość często, bowiem w wyznaczonych terminach są zobowiązani składać deklarację podatkowe oraz opłacać stosowny podatek. Jeszcze częściej spotyka to właścicieli firm, gdyż kontaktują się ze skarbówką w przeróżnych istotnych sprawach oraz często wnioskują o dostępne ulgi. Powinno się wiedzieć, z jakich narzędzi oraz udogodnień można korzystać, załatwiając sprawy w urzędzie skarbowym.

Continue reading

Jak można wykorzystać ulepszenie środka w naszym przedsiębiorstwie? Jak spowodować, aby na tym zyskać?

Mając swoją firmę przedsiębiorcy muszą korzystać z różnorodnych składników, które mają odniesienie do majątku trwałego. Budynki czy maszyny w okresie ich standardowej eksploatacji po prostu ulegają zużyciu, więc co pewien czas wymagają remontów i napraw. Jest to niezbędne, by zachowały pełną sprawność przez jak najdłuższy okres.

Continue reading

Profesjonalnie przygotowane programy do wypełniania deklaracji podatkowych

Już obecnie możemy postawić na rozliczenie pitu w internecie, gdzie jest to wchodzącą stopniowo w standard opcją. Podatek dochodowy za ubiegły rok możemy rozliczyć zarówno online, ale i całkowicie tradycyjnie. Rewelacyjnie przygotowane druki możemy pobrać w sieci na profesjonalnie przygotowanych stronach www, gdzie nie brakuje również ważnych porad. Druk przeznaczony do rozliczenia pit 37 online w każdym momencie można znaleźć i pobrać na nasz komputer.

Continue reading

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych musi nam okazać się znana

Kiedy musimy złożyć w urzędzie jakieś dokumenty, niesamowicie często zastanawiamy się, gdzie możemy je dostać. Dlatego większość osób wpisuje w internecie frazę vat 7 druk posiadając nadzieję, że pokażą im się właściwe strony z tego typu dokumentami, wypiszą je spokojnie i będą mieli szansę wydrukować. Kiedy nie znajdziemy ich na stronie, albo z jakiegoś powodu nie będziemy mieli szansy ich wydrukować, to ciągle możemy się wybrać do odpowiedniego urzędu, w którym otrzymamy taki druk, a w dodatku jeszcze będziemy mieli szansę wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jakie będziemy w związku z nim mieli.

Continue reading

Na jak długo mamy prawo zawiesić działalność gospodarczą?

Prowadzenie działalności gospodarczej w większości przypadków niesie ze sobą wielką satysfakcję, lecz własny interes to niekiedy niemałe obciążenia oraz wiążące się z nimi ryzyko. Nie oznacza to jednak, iż w razie kłopotów firmę trzeba od razu likwidować. Można od niej odpocząć, co w przepisach określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.

Continue reading

Czy wskazane jest oddać 1% przy rozliczaniu PIT-u?

Każdy z nas doskonale wie, że praca stanowi nasz podstawowy szczegół codzienności. Osiąganie dochodów z tytułu pracy jest bowiem normalną koleją rzeczy, dzięki jakiej uzyskujemy środki na spełnianie naszych potrzeb. W tej sytuacji warto podobnie uświadomić sobie, że żyjemy w kraju, w którym niezbędność kalkulowania naszych dochodów stanowi dla nas wyjątkowo skomplikowany obowiązek, jaki przychodzi nam spełnić.

Continue reading

Kierowanie księgowości własnej firmy – najlepsze softy do wystawiania rachunków.

Prowadząc działalność gospodarczą, zmuszeni jesteśmy do prowadzenia rachunkowości, wystawiania faktur oraz rozliczania się z urzędem skarbowym. Natomiast nie jest to takie proste jak by się wydawało. Należy znać się na paragrafach prawa skarbowego, wiedzieć z czego przypada nam odwołanie podatkowe i wiele różnych spraw, które wiążą się z podatkami. Jak już wcześniej było napisane nie jest to proste zadanie.

Continue reading

Który z podatków jest mniejszy, gdy wynajmujemy mieszkanie?

Podatki w Polsce są nieco skomplikowane. Można stwierdzić, że w zasadzie płacimy je od wszystkiego. Też posiadacz mieszkania najmowanego musi opłacać podatek za najem. Posiada on jednak możliwość wyboru rodzaju opodatkowania, co ma wpływ na wysokość obciążenia. Jednakże takie prawo posiadają osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.

Continue reading

Prawne wskazówki

Darowizna jest darowizną pieniężną na rzecz kraju o charakterze obowiązkowym, globalnym, bezzwrotnym i gratisowym, pobieranym na podłożu regulacji ustawodawczych wytyczających okoliczności, wysokość, także terminy płatności tych płatności. Finansowy charakter świadczeń podatkowych wiąże się z jego wymiarem i poborem w jednostkach pieniężnych państwa.

Continue reading

Atrakcyjne sposoby na szybkie zrealizowanie corocznych rozliczeń

Osoby stojące przed problematycznym zadaniem wykonania rozliczenia podatkowego mogą skusić się na pomoc gotowych programów. Są one udostępniane zarówno na płytach, jak i na poszczególnych witrynach www. Bez problemów można dotrzeć do bieżących propozycji, które uwzględniają aktualne przepisy. W obecnych czasach PIT online jest czymś jak najbardziej powszechnym, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem ze strony potencjalnych podatników.

Continue reading

Jak sobie poradzić z różnymi urzędowymi sprawami? Najlepiej zlecić ich obsługę zewnętrznej firmie, to gwarancja profesjonalizmu

Jeśli nie musimy to nie myślimy o kwestiach urzędowych, przynajmniej do kolejnej wizyty w urzędzie. Tak jest w naszym kraju, że istnieje jednak zbyt dużo różnych regulaminów, które miast pomagać nam, pogarszają sytuacje. W jaki sposób mamy sobie radzić z tego typu tematami, aby nie nie zapomnieć o żadnym z terminów, co może wywołać kłopoty?

Continue reading

Rozlicz oświadczenie podatkowe bez konieczności ruszania się mieszkania

Każdy z nas musi spełniać własny obowiązek podatkowy. Jednym z tych obowiązków względem fiskusa będzie konieczność dostarczenia deklaracji fiskalnej PIT co roku. Operacja ta wcale nie musi okazać się zawiła – wystarczy pamiętać o kilku szczegółach.

Continue reading

Czy wiesz, które ważne dokumenty powinieneś wypełniać? To naprawdę bardzo ważne sprawy!

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wymogiem złożenia różnych dokumentów oraz deklaracji, jakie trzeba przedstawiać przed wieloma urzędami. Każdy przedsiębiorca musi okazać się zorientowany, jakie deklaracje w jakiej sytuacji powinien przedkładać. W wypadku, gdy człowiek gubi się w zawiłościach tych wszystkich akt, może prosić o wskazówki biuro księgowe, które udzieli najlepszych porad.

Continue reading

Czy symbol PKWiU musi znaleźć się na fakturze oraz jakim sposobem ustalić wymiar wypoczynkowego urlopu?

Symbol PKWiU to w inny sposób Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług, która otacza zbiór rozlicznych produktów, jakie znajdują się w obiegu gospodarczym na terenie Polski. Mówiąc krótko, są to towary oraz produkty, które możemy na terenie Polski nabyć lub sprzedać. Kod PKWiU zdoła znaleźć się na fakturze, lecz nie zawsze jest to niezbędnością.

Continue reading

Jak wygląda wyznaczenie właściwego US

Istotnym obowiązkiem przedsiębiorcy jest składanie odpowiednich deklaracji podatkowych do właściwego urzędu skarbowego. Ważne jest, żeby jeszcze przed rozpoczęciem działalności, podatnik zorientował się jaka jest właściwość miejscowa urzędu skarbowego do jakiego musi dostarczać wskazane zeznania.

Continue reading

Te wiadomości będą naprawdę pomocne, zdobądź cenne porady dla swojego biznesu

Przedsiębiorca musi przyswoić szeroko zakrojoną wiedzę z zakresu prawa oraz podatków, ponieważ dzięki temu ma szansę efektywnie współpracować z różnymi urzędami oraz należycie wywiązywać się ze swoich obowiązków odnośnie nich. Warto poznać kluczowe pojęcia, jak także zorientować się, jakie kroki podejmować w niektórych sytuacjach, ponieważ przynosi to przedsiębiorstwu mnóstwo korzyści.

Continue reading

Jak porządnie odliczyć ulgę na Sieć, prowadząc sklep internetowy i czy wskazane jest zdecydować się na leasing wozu

Biznes prowadzony w Necie wzbudza teraz coraz większe zainteresowanie. Masa ludzi korzysta z Netu, natomiast zakupy poprzez Sieć z dnia na dzień staję się coraz bardziej słynne.

Continue reading

W sieci mamy możliwość dokonać naprawdę sporo, nawet rozliczyć pit. Przekonaj się, jak!

Sieć zdobywa coraz znaczniejszą renomę, także w Polsce. Teraz za pomocą tego komfortowego narzędzia możemy pozałatwiać dosłownie wszystko! W sieci można dokonywać sprawunków, ogląda się filmy i seriale, zawiera znajomości i czyta o wielu ciekawych rzeczach. Za pomocą internetu można nawet rozliczyć podatek, co bywa rozwiązaniem nad wyraz wygodnym oraz oszczędzającym czas.

Continue reading

Standardowe świadczenia z jakich będzie okazja skorzystać w biurze rachunkowym.

Osoby, które mają własną działalność powinny bez dwóch zdań decydować się na to, żeby obsługą rachunkową oraz pieniężną ich zakładu zajmowało się doświadczone biuro rachunkowe. Standardowe świadczenia z jakich będzie okazja korzystać w biurze rachunkowym są usługami, jakie należy wybierać, kiedy nie chce się swojej działalności narażać na straty, a zamiast tego spodziewamy się progresu na rynku.

Continue reading

Czym jest kwartalne rozliczenie podatku oraz jak otrzymać ulgę na zakup kasy fiskalnej?

Kwartalne rozliczenie podatku posiada wiele plusów, jedną z nich jest możność zatrzymania pieniędzy, jakie w czasie miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacić na konto. Rachowanie się z fiskusem cztery razy w roku, a nie dwanaście, oszczędza sporo drogocennego czasu, szczególnie jeśli przedsiębiorca samodzielnie prowadzi rachunkowość. Aby zdołać rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, powinno się złożyć pismo w dobrym urzędzie skarbowym, i także zaktualizować wpis do CEIDG.

Continue reading

Zadanie prowadzącego firmę do składania deklaracji podatkowych

Niezależnie od systemu czasu pracy, wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym wylicza się przemnażając 40 godzin przez ilość pełnych tygodni wypadających w okresie rozliczeniowym, a następnie dodając do uzyskanej ilości iloczyn 8 godzin i ilości dni pozostałych do końca czasu rozliczeniowego, wypadających od poniedziałku do piątku. Wymiar czasu pracy należy zniżyć o 8 godzin za każde święto występujące w czasie rozliczeniowym i wypadające w różnym dniu niż niedziela.

Continue reading

O czym trzeba nie zapominać jeśli się zdecyduje na otwarcie własnej firmy?

Niewątpliwie prowadzenie własnej działalności gospodarczej potrzebuje sporej wiedzy z zakresu księgowości. Każdy bez wyjątku przedsiębiorca musi prowadzić własny interes zgodnie z przepisami państwowymi. Rozpoczynając działalność gospodarczą staje się przed dylematem, czy rozliczać się jako VAT-owiec, bądź też się tak nie rozliczać. Rejestracji VAT-owca trzeba dokonać w Urzędzie Skarbowym na formularzu VAT-R.

Continue reading

Podstawowe sposoby prowadzenia księgowości w niewielkich firmach.

Nawet jednoosobowa, malutka firma systematycznie musi rozliczać się z urzędem skarbowym i zusem. W zależności od rodzaju działalności i wybranego sposobu prowadzenia swojej firmy będą to różne zobowiązania, bowiem inne podatki będzie płaciła osoba która się rozlicza za pomocą ryczałtu, a inne jeżeli ktoś zdecyduje się na książkę przychodów – rozchodów. Jednak w każdym przypadku te składki i podatki należy obliczyć, i to trzeba wykonać dobrze, żeby uniknąć później niezbyt przyjemnego tłumaczenia się przed urzędnikami.

Continue reading

Nie powinniśmy unikać wypełniania swoich zobowiązań

Jeżeli komuś coś sprzedajemy, albo samodzielnie coś kupujemy, to opłacamy podatek, który od razu jest wliczony w cenę usługi. Jeśli tego nie robimy, to możemy być przekonani, iż prędzej czy później urząd skarbowy upomni się o swoją należność. Nie inaczej przedstawia się sprawa w przypadku wynajmowania różnorakich materiałów, albo terenów.

Continue reading

Nie chcesz oczekiwać w długiej kolejce w czasie rozliczania deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Gdy przychodzi termin złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego tworzą się tam długie kolejki, bo najczęściej odkładamy tę powinność na ostatni moment. Można jednak uniknąć tej nieprzyjemności, jak zdecydujemy się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Umożliwia on automatyczne sporządzenie formularza PIT i wyliczenie podatku, a także jego wysłanie bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.

Continue reading

Czy wysłaliśmy pit z 2014?

Rozliczenia z urzędem skarbowym są bardzo istotne. Jeśli powzięliśmy działalność zarobkową, to jesteśmy przymuszeni dawać część tej wartości państwu, tak by miało się ono za co utrzymywać. Dlatego właśnie tak istotne jest to, by co rok, jeżeli tylko coś zarobiliśmy, rozliczać się w dobry sposób z urzędem skarbowym. Powinniśmy wtedy wykazać wszelkie nasze przychody, dochody, a także wartość podatku, którą powinniśmy uiścić i którą wpłaciliśmy.

Continue reading

Jakim sposobem dobrze wypełnić swój coroczny obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Jednym z najważniejszych obowiązków każdej pracującej osoby jest przesłanie do określonego dnia rozliczenia podatku. Będzie to dotyczyć to każdego bez wyjątku, kto osiągnął w minionym roku jakiś dochód. Prawodawcy ustanowili czas na dopełnienie tego obowiązku na koniec kwietnia, i przekroczenie tej daty może się wiązać z poważnymi konsekwencjami.

Continue reading

Nowe metody składania deklaracji podatkowych są ostatnio bardzo popularne. Sprawdź na czym to polega

Technologia ułatwia życie na różnych płaszczyznach, doprowadza do sytuacji, że jesteśmy w stanie za pomocą internetu wykonywać sporo czynności, o których dobre dziesięć lat wstecz nie myśleliśmy. W naszym kraju bardzo popularne staje się rozliczanie z Urzędem Skarbowym za pomocą Internetu, wysyłanie różnego rodzaju deklaracji podatkowych online. Dowiedzmy się zatem co należy wykonać, aby wykonać rozliczenie choćby własnego podatek dochodowego używając Internetu, sprawdźmy w jaki sposób rozliczać PIT online.

Continue reading

Najbardziej popularne i najczęściej stosowane przez firmy sposoby opodatkowania prowadzonej działalności.

Prowadzenie działalności gospodarczej nierozerwalnie wiąże się z obowiązkiem prowadzenia ewidencji księgowej. W zależności od rozmiaru przedsiębiorstwa i formy organizacyjnej można wybrać spośród kilku rodzajów opodatkowania. Największa chyba ilość firm prowadzi rozliczenia w oparciu o metodę ogólną, jaka jest główną formą podatkową, automatycznie nadawaną.

Continue reading

Tematy, jakie trzeba na bieżąco mieć wyjaśnione z Urzędem Skarbowym.

Każdy podatnik powinien mieć wszystko wyjaśnione, jeśli chodzi o jego interesy z Urzędem Skarbowym. Dlatego, gdy ktokolwiek jedynie poczuje, że sprawy, jakie należy systematycznie mieć wyjaśnione z Urzędem Skarbowym nie są w jego przypadku uregulowane w taki sposób, jak należy to powinien zadbać o to, by sytuacja ta była jak najszybciej uregulowana. Szczególnie, jeśli nadchodzi czas rozliczania podatku sprawy te trzeba mieć wyjaśnione od razu.

Continue reading

Rozliczenia z nawiązką do ZUS, progi w podatku liniowym – czyli rozliczenia coraz bliżej

Każdy koniec roku wiąże się z przygotowywaniem przez pracodawców zeznań podatkowych. Odbywane przez nas stosunki pracy za cały rok ujrzą teraz światło dzienne w postaci kolumn i wierszy liczb w formularzu PIT. Jak w związku tym wygląda regulowanie niedociągnięć finansowych? Jakie są przeliczniki mówiące o tym ile powinny wynieść nas odsetki od zaległości ZUS? Kto skorzysta z możliwości podatku liniowego?

Continue reading

1% dla opp – uczciwy krok do wsparcia

Od 1 stycznia 2004 r. jednostki płacące podatek dochodowy od osób fizycznych zdołają w zaświadczeniu rocznym pomniejszyć go o liczbę ofiarowaną na rzecz organizacji pożytku publicznego, ale nie więcej niż do wysokości 1% . Jest to ogromnie banalny krok do pomocy organizacjom. Kto powinien tego dokonywać i w jaki sposób?

Continue reading

Znaczenie przeznaczania jednego procenta na wszelkie instytucje.

W czasie, kiedy zamyka się rok podatkowy duża liczba organizacji pożytku publicznego chce przekonać osoby, jakie rozliczają się za przychody osiągnięte w konkretnym roku, żeby w swoim picie istotnie ich numer wpisali, jako organizacja, która otrzyma jeden procent jego podatku. Jednakże nie trzeba zanadto pochopnie podejmować owej decyzji, gdyż aktualnie niebywale dużo słyszy się o próbach wyłudzenia pieniędzy od niewiedzących ludzi.

Continue reading

Skrupulatnie zrobione rozliczenia podatkowe.

Skrupulatnie wykonywane rozliczenia z podatków dochodowych to baza do tego, by nie było potem motywów aby zamartwiać się, że coś jest nie tak, kiedy chodzi o załatwianie wszystkich kwestii z Urzędem Skarbowym. I patrząc na to, że zbliża się data oddania rozliczeń znacznie więcej ludzi zaprząta sobie głowę stricte takim temacie.

Continue reading

Obmyślasz już rozliczanie pitu za 2015 rok? Pamiętaj, że możesz uczynić to za pomocą internetu, znajdź tylko właściwy program

Rozliczanie się ze skarbówką okazuje się obowiązkiem spoczywającym na każdym człowieku, który pozostaje zatrudniony i pobiera z tego tytułu dochody. Razem z przyjściem 2016 roku podatnicy będą zobowiązani do przedłożenia formularza PIT za rok 2015. Teraz rozliczenie PIT okazuje się naprawdę łatwe oraz niekłopotliwe, bo wszystko można załatwić za pomocą internetu.

Continue reading